Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi alapján szamitodik ki itt...

Mi alapján szamitodik ki itt a valaszaimnal, h hány %-ot kapok?

Figyelt kérdés
Nem gondolom, h butasagokat írnék, akiknek válaszolok, mégis 60%ot kapok. Mi lehet ennek az oka?

#kevés %
2019. ápr. 16. 18:11
 1/8 Bubuka508 ***** válasza:
Ezt én sem tudom, kezdettől rámfogták, hogy 62 %-ban helyesek a válaszaim, aztán máig is maradtam ebben a rámhúzott skatulyában. Néha 1-2 napig felemelkedik 63 %-ra, de aztán visszaesik újra. Sokkal ostobábbak meg 75 meg 80 sőt több %-okat is kapnak. De nem érdekel, mások véleményére soha nem szabad adni. Én nem arra hajtok itt, ha írok ide valamit, azt segítő szándékkal teszem, hogy tájékoztassam, ha tudom, azt, aki őszintén tanácsot kér, nemcsak hülyülni akar.
2019. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Angelo84 ***** válasza:

Minden válasznál lehet osztályozni az olvasóknak, hogy mennyire tartják hasznosnak az adott választ. Ez nyilván átlagolódik egyrészről a megírt válasznál, másrészről az összes adott válaszra nézve is, és abból kijön egy százalék.


Példának okáért (ez most egy sejtés), ugye van 3 lehetőség osztályozni a választ. Van a piros, a kék és a zöld kezecske, amire rá lehet nyomni. Szóval tippem szerint a piros kéz a 0%-ban hasznosat jelent, a kék 50%-ban hasznosat és a zöld pedig 100%-ban hasznosat. Így teszem azt az egyik válaszodra 5 ember rányom, amiből ketten a pirosra, 3-an a zöldre, így összegezve lesz 300%-od, de 5 szavazásra osztva, vagyis 300 osztva 5-tel százalékban hasznos az aktuális válaszod, tehát 60%-os.

2019. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem még hozzávehetjüh, hogy súlyozott átlaggal számolnak, az alapján, hogy ki mennyire értékel hasznosan.
2019. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bubuka508 ***** válasza:
Ki mennyire értékel hasznosan? Akkor hogy lehet, hogy engem a legelső válasz után rögtön kineveztek 62 %-osnak, amikor még semmit sem értékeltem? Nem értem...
2019. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bubuka508 ***** válasza:
Ugye mondtam, az előbb még 63 voltam, most már megint lehúztak 62-re. Valakinek nem voltam szimpatikus, pofára megy az egész. De írtam, hogy nem is azért adok válaszokat, amikor adok.
2019. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg az az 1%nem is olyan nagy különbség de jó pár embereknél láttam, h nem is írt hilyeseget, mégis alacsony %ot kaptak velem együtt.
2019. ápr. 17. 13:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Épp előbb válaszoltam valakinek, érdekes módon már nem 60%,hanem csak 53%ot kaptam, lassan elfogynak a számok. 😂
2019. ápr. 17. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:

► „Mi alapján szamitodik ki itt a valaszaimnal, h hány %-ot kapok?”


• A GYK lehetőséget ad arra, hogy bármelyik használó megjelölhesse bármely válasznál, hogy az számára hasznos-e (zöld kéz), félig-meddig hasznos-e (kék kéz), vagy haszontalan-e (piros kéz). Persze, a saját, „Ez e te válaszod.” jelölésű válaszoknál nem tud értékelni, nem is jelenik meg a lehetőség.


• Ahhoz, hogy egy válasznál megjelenjen, hogy „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” Az szükséges, hogy az értékelők v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲%̲-ainak összege legalább 125% legyen. (Egy értékelőnél ez biztosan nem teljesül, kettőnél már teljesülhet.

A saját v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲%̲-át ki-ki megnézheti

- a főoldali toplistában (baloldalon, „KATEGÓRIÁK” bekeretezett rész alján).

A táblázat alatt olvasható, például, hogy „Mások értékelése alapján 62%-ban hasznos válaszokat adsz, 77%-ban hasznosan értékelsz válaszokat.” A példában a 62% az, amennyire mások átlagosan értékelték a használó válaszait. Ez a válaszainál rendre megjelenik. A példában a 77% pedig az, hogy a̲ ̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲ó̲ ̲h̲o̲g̲y̲a̲n̲ ̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲i̲ ̲m̲á̲s̲o̲k̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲a̲i̲t̲; azt mutatja, hogy milyen arányban értékel egyezően az ugyanazokat a válaszokat értékelőkkel. Ez utóbbi a v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲%̲.

Ez a kétféle % itt néhány esetben keverve lett.

- Ki-ki az all time toplistában is megnézheti a saját, kétféle %-át; de itt megnézheti másokét is: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista . A táblázat felett olvasható, például, hogy „Neked jelenleg 2019 pontod van, 62%-ban hasznos válaszokat adsz, 77%-ban hasznos értékeléseket adsz a válaszokra.” Itt is az utóbbi a v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲%̲. A táblázatban megnézhető mások (az első 500 legnagyobb pontszámú) „Válasz százalék”-a (mások milyen arányban értékelik hasznosnak a válaszait), és „Érték százalék”-a is (ő milyen arányban értékeli hasznosan, gyakorlatilag másokkal egyezően, mások válaszait).


• Egy-egy válasznál azt, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak, a választ értékelők értékeléseinek súlyozott átlagából számítják ki. A zöld kéz 100%, a kék 50%, a piros 0% értékű. Súlytényezők: az értékelők válaszértékelési %-ai.

- Például, ennél a kérdésnél az első válasznál most az olvasható, hogy „A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik.”

A válaszértékelési %-ot VÉ-nek jelölöm.

Ha ketten értékelték, és VÉ 75%-os zöld kezet, VÉ 67%-os piros kezet nyomott, akkor

(75*100 + 67*0) / (75+67) = 52,8169, ami egészre kerekítve 53%.

De két értékelőnél is sokféle VÉ párral adódhatott ez az érték.

Ha hárman értékelték, akkor egy lehetséges eset, hogy VÉ 43%-os és VÉ 51%-os zöld kezet, VÉ 82%-os piros kezet nyomott.

(43*100 + 51*100 + 82*0) / (43+51+82) = 53,4091, ami egészre kerekítve 53%.

De, három értékelőnél is sokféleképpen adódhatott ez az érték; és ezen túl ki tudja, hogy hányan értékelték?


► „Nem gondolom, h butasagokat írnék, akiknek válaszolok, mégis 60%ot kapok. Mi lehet ennek az oka?”


• Egyszerűen: nem zöld kezet nyomott mindenki, aki értékelte. Hogy miért? Számos oka lehet.

Akár az is, hogy a „hogy” helyett „h”-t írsz. Nem általam kitalált feltételezés, többször is olvastam ezt kifogásoló „válaszokat”, sőt olyat, is, hogy valaki megírta, hogy bizony ő emiatt annyira haragszik, hogy automatikusan piros kezet nyom.

Olvastam már olyat is, hogy valaki megírta, hogy jókat derül azon, ha valaki háborog, vagy kesereg az értékelése miatt. Azt is írta, hogy megfigyelte, hogy ha például van három válasz, mind 100%-os hasznosságúra van értékelve, egyre piros kezet nyom, lemegy 60-80%-ra, aztán mikor félóra múlva megnézi, egyetlen 100%-os sincs. Bizonyára a „leértékelt” bosszúból piros kezet nyomott a többiek válaszára is. Voltak is már olyan kérdések, hogy bosszúból „pontozol-e”? https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=bosszúból&k..

Lehet az is, hogy valaki másképp, akár rosszul tud valamit, és annak alapján értékel.

(Ezek nem itt, hanem az Egyéb kérdések » GYIK kategóriában találhatók; ott van a helyük az értékelős, „pontozós” kérdéseknek, ezeket módosító javaslatoknak.)


• A GYK eleve nem azt engedi értékelni, hogy jó-e a válasz, hasznos-e, még csak azt sem, hogy a kérdező számára hasznos-e; hanem az értékelő a lehetséges válaszokból arra tud jelöléssel felelni, hogy számára hasznos-e a válasz? Egyszerű példa, olvasok egy kérdést: „Mennyi 2+3?” Aztán olvasom a rá adott választ: 5. És olvasom az értékelési lehetőséget: „Hasznos számodra ez a válasz?” És az egérmutatót az utána jelekre húzva olvasom, hogy „Hasznos”, „Félig-meddig hasznos”, „Nem hasznos”. Mit lehet erre válaszolni? Hogy nem hasznos. Miért lenne számomra hasznos, hogy ott van az a válasz, amit már sok évtizede tudok?

Mivel én el tudtam olvasni, hogy értékeléshez milyen kérdésre lehet válaszolni, és hogy miket, feltételezem, hogy mások is képesek erre. Mivel én meg tudtam érteni, hogy mi az értékelést lehetővé tevő kérdés, feltétezem, hogy mások is képesek rá. Ha én írtam volna a választ, hogy 5, és az lenne ott, hogy „A válasz 12%-ban hasznosnak tűnik.”, azon gondolkodnék, hogy ki a csuda volt az értékelők közt, aki ezt nem tudta, és hasznára volt a válasz, mert megtudta belőle.


Persze nem kell ilyenen gondolkodnom, felmentésem van az értékelősdi alól. Én mentem fel, magam. Nem látom, hogy értékelték-e, és hogyan a válaszaim. Elküldöm, aztán kilépek, és törlöm a kérdést a „Megválaszoltjaid”-ból. Az, hogy az összesített átlag megjelenik a válasz elküldésekor, nem zavar. Mivel nem érdekel a dolog, nem szoktam hozzá, hogy nézegessem. Van ott valami, de hát elég sok minden van a lapon, amit nem nézek, nem jut el a tudatomig. Ilyen kérdések megválaszolásakor szoktam belenézni a toplistába, a válasz írásához. Addig foglalkoztam vele, amíg kiderítettem dolgokat a működéséről; és nem azért, hogy keseregjek, bosszankodjak miatta.

2019. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!