Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gúnyolnak az iskolában. Mit...

Gúnyolnak az iskolában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég kerültem új osztályba. Először úgy tűnt, jobb mint az előző, de ahogy teltek a hónapok, csak rosszabb lett. Alig volt barátom, a legnagyobb kiközösített lúzerrel barátkoztam. Az osztályban van egy gyerek, aki szarta a spanyol viaszt, ő mondja meg hogy ki a jó fej és hogy kivel szabad barátkozni. Szerinte én nem vagyok jó fej :(. Mivel én hamarabb kezdtem el mutálni, az az egy bizonyos gyerek, akivel egyetért az egész osztály és együtt beszélnek ki, ahelyett hogy megismerné az igazi önmagamat, amikor mondok valamit, gúnyosan, orrhangon utánoz. Őt is ugyanúgy kilehetne gúnyolni, mint engem. Mit tegyek? Közsi hogy pazaroltál rám pár percet és elolvastad ezt.

2019. ápr. 18. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Üsd le. Mit képzel? Az ilyen "közösségek" egyébként is a börtönudvarok szintjén kommunikálnak.
2019. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok harcművészet alapja:Engedni és győzni.(Folyamatosan térj ki a támadások elől,amíg az ellenfél ki nem fárad.)Átértelmezve a te esetedre,a lehetséges megoldások:

1.Figyelmen kívül hagyod a kölyköt,mintha nem is létezne.Idővel ráun a provokálásodra.

2.Ha legközelebb rákezdi,gúnyosan végigméred,elhúzod a szádat,és otthagyod.(Ezt csak akkor javaslom,ha szükség esetén meg tudod verni.Egy szájkaratés nagyon kényes a hiúságára.)

Jótanács a végére:Annak akarj megfelelni,aki FONTOS a számodra(elsősorban magadnak).Barátokat találhatsz az osztályon kívül is.

2019. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ne is foglalkozz vele! Vedd levegőnek,te sokkal különb vagy nàluk.Egy kis hülye a hangadó,a többi birka meg követi.Borzalmas milyen buta emberek vannak, már ilyen korban is. Keress máshol barátokat mert értékes ember vagy!
2019. ápr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

4-es, a legrosszabb tanácsot adtad. Minden ilyen dominálni akaró, erőszakos hülye behódolásnak veszi, ha megpróbálod figyelmen kívül hagyni, és csak vérszemet kap. Iskolától börtönudvarig találkoztam sok ilyennel. Soha ne fordulj az ellenkező irányba, mert abban a pillanatban neked ugrik.


Az egyetlen, amiből az ilyen ért, ha erőt mutatsz. A legegyszerűbb persze jól pofán vágni, mert az mindig kéznél van, de ha meg tudod oldani erőszakmentesen, az jobb. Persze ehhez általában kell, hogy legyen arrafelé valamilyen "hatóság", ami megfelelő büntetést szab ki, hogy a továbbiakban a gyökér ne akarjon ugrálni. Sajnos tapasztalatom szerint az iskolai zaklatás a legkevésbé sem érdekli az ún. "pedagógusokat", mert maguk is el vannak foglalva a gyerekek zaklatásával, céltalan büntetgetésével.


Ha nálatok is ez a helyzet, akkor fel kell állnod magadért. Nem kell feltétlenül nyomorékra verned (bár szórakoztató), elég ha leb...ol neki egy olyat, hogy elmegy a kedve a kóstolgatástól. Ne félj attól, hogy majd ő ver meg téged. Egyrészt mert az ilyenek borzasztó gyávák, az első pofon után sírva futnak a tanár nénihez panaszkodni. Másrészt ha mégis verekedés lesz belőle, jobban be lesz szarva, mint te, és nem fog merni rendesen megruházni, mert benne is ott lesz a félsz, hogy mi van, ha még jobban nekiesel.


Nem az a lényeg, hogy brutálisan elvered-e, még az sem, hogy győzöl-e, hanem hogy kiállsz-e magadért. Ha látják, hogy mersz ütni, nem vagy papírkutya, akkor azt tisztelni fogják.

2019. ápr. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5-ösnek igaza van. A legrosszabb amit tehetsz, hogy levegőnek nézed! Állj ki magadért, mielőtt tovább fajul a dolog, mert ez a felnőttkorodra is rányomhatja a bélyegét! Az ilyen iskolai zaklatások undorító dolog és nem vicc. A zaklatóid suli után egyből elfelejtik, téged viszont egy életre megnyomorít lelkileg. Úgyhogy hajrá!
2019. ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Érezd azt, hogy fennsőbbrendű vagy nála, ne alacsonyodj le a szintjére. Szerintem is az a legjobb taktika, ha levegőnek nézed, ne vedd fel, amikor kigúnyol, mert annál jobban csinálja ha látja, hogy van hatása. Tudom, könnyű mondani hogy ne foglalkozz vele, de ne hagyd, hogy hatással legyen rád. Kis szarcsimbók, annyit se ér a véleménye, hogy meghallgasd.
2019. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól értem? Fiú vagy és a mutáló hangodat gúnyolja és ő még nem mutál?


Akkor valahogy ilyen irányban kellene mozdulnod. Pl.jól hallom, a te hormonjaid még szunnyadoznak? Kislányos a hangod.


De a legjobb, ha egy ilyen beszólás után a fejébe húzod a papírkosarat. Én ezt tenném. Lehet, hogy verekedés és "ügy" lesz belőle, de inkább romoljon kicsit a magatartásod, mint hogy elhidd magadról, hogy gyenge vagy. A férjem mesélt hasonló helyzetet, jól sípcsonton rúgta a kínzóját, az pedig keresett magának másik célpontot. Intelligens megoldás nincs sajnos.

2019. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!