Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan “frissítsem fel” a...

Zeanhi kérdése:

Hogyan “frissítsem fel” a magyar nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Egy ideje Angliában élek és itt járok iskolába, ebben az évben fogom kezdeni a kolit. Sajnos az évek alatt elfelejtettem a magyar nyelvtudásom nagy részét, mivel csak otthon tudok beszélni magyarul, de anyám inkább angolul beszél, az élettársa pedig más nemzetiségű. Februárban látogatóba jött az egyik gyerekkori barátnőm, akivel végre tudtam egy kicsit beszélni és megemlítette azt, hogy meglepi milyen lassan beszélek mióta elköltöztem, hisz míg együtt jártunk iskolába bő volt a szókincsem és mindig gyorsan beszéltem. Akkor még nem igazán zavart, de azóta megszületett a féltestvérem Magyarországon élő apámtól és nagyon szeretném megismerni amikor esélyem lesz hazamenni (még kiskorú vagyok és anyám nem engedi, hogy meglátogassam apámat), de aggaszt az, hogy nem fogok vele tudni normálisan beszélni. Visszatérve a kérdésre, hogyan tudhatnám ismét megtanulni a nyelvet?

Bocsánatot kérek, ha valaminek amit írtam nincs értelme. :)



2019. ápr. 20. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess magyarokkal neten keresztül.
2019. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiliki a Foldon, magyar, mint idegennyelv nyelvkonyv is kiegeszito opcio.
2019. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A jó hír, hogy a fogalmazásod és a helyesírásod veri a gyakoris kérdezők átlag színvonalát :)
2019. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam mondani! Szebben fogalmazol és helyesebben írsz, mint a legtöbb itt lévő ember, aki állítólag tud magyarul.

Olvass magyarul, akár hangosan is, fejts keresztrejtvényeket.

2019. ápr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Néha szoktam, mostantól többet fogok akkor.

#2 Rákerestem a könyvre és megtaláltam .pdf formátumban, hasznosnak tűnik. Remélem találok majd egy oldalt ahonnan megrendelhetem.

#3 és #4 Köszönöm, egyetlen egy magyar könyvem van, azt szoktam olvasgatni amikor nem a vizsgáimra készülök, ezek szerint segít és nincs veszve minden remény. :)

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2019. ápr. 21. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!