Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány wattos hangszórót szerelj...

Hány wattos hangszórót szereljek a kocsimba?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam autót és szeretném lecserélni a teljes hangtechnikát benne. Ki is szemeltem egy elég jónak tűnő fejegységet, ami 4x55 W-ot tud leadni, illetve 4 Ohmos impedenciája van (Fejegység neve: SONY DSX-A416BT). Sajnos nem sokat értek az ilyen dolgokhoz és ezért kérném a segítségeteket. Találtam egy ALPINE SPG 13 C hangszórópárt, aminek a névleges teljesítménye (RMS) 50 W, max teljesítménye pedig 200 W. A hangszóró impedanciája szintén 4 Ohm és az lenne a kérdésem, hogy történhet-e probléma hosszútávon, ha a hangszórók névleges teljesítménye 50 W, a fejegység pedig 55 W-ot küld a kimenetre?

2019. ápr. 21. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
amilyet szeretnél
2019. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 JulesTS válasza:

A wattokat engedd el. Egyrészt a gyártók hazudnak, másrészt nem attól fog jól és hangosan szólni, hogy sok watt van ráírva...

A fejegység erősítője max 4x25W-ot tud, de max hangerővel erősen tudnak torzítani (ez a torz jel simán le tudja égetni a nagyobb teljesítményű hangszórókat is).

Hangszórónál sokkal fontosabb paraméter az érzékenység (adott teljesítménnyel meghajtva mennyire lesz hangos). Az az Alpine 87dB-es érzékenységével inkább erősítővel ajánlott hajtani. Én fejegységhez 90dB fölötti érzékenységű hangszórót néznék.

A Hertz/Audison, Kicx, Gladen-ek közül nyugodtan választhatsz.

Gondolom a gyári hely adott, ezért kerestél 130mm-es koax hangszórót, igazából 165mm-es komponens készlet lenne jó, plusz ajtó szigetelés.

2019. ápr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami a fejegységen van 4x55 W az a maximális teljesítmény amit letud adni, de ahhoz igen csak magas hangerőre kell tenned. Egyébként meg ha csak 50W hangszórókat teszel be és normál hangerőn, nem szét üvöltetve használod attól még baja nem lesz. Ez igazából csak arra szolgál hogy mekkora teljesítményt bír el maximálisan hosszú távon. Ha csak pillanatnyira éri el ezt a teljesítményt még efelett is bírja tehát van némi tűrése ha túl lép az adott maximális teljesítményt, de ha állandóan efelett van akkor tud csak tönkremenni.

Amit kinéztél azzal bőven működni fog, nem lesz gond.

2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

És 4 db JBL GX-502-vel is menne? Kisebb az RMS teljesítménye (45 W), illetve van valakinek bármilyen tapasztalata ezekkel a hangszórókkal?

2019. máj. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!