Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a legjobb...

Mit tegyek, hogyha a legjobb barátnőm folyton azt írja/mondja, hogy öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Később mindig kiderül, hogy csak egy "kirohanása" volt, de engem nagyon mélyen felzaklat, hogyha ezt írja és nagyon aggódok érte. Mindig meghallgatom és próbálok neki segíteni, de amikor nekem vannak problémáim, akkor többnyire nem érdekli. Amikor rossz kedve van, akkor sokszor durván beszél velem és néha engem okol. Sokszor gondoltam arra, hogy hanyagolni kéne a barátságunkat, de tudom, hogy szüksége van rám, és ezért képtelen lennék ezt megtenni. De valamit tennem kéne, hogy legalább az öngyilkosságot kiverje a fejéből. Van ötletetek?

2019. ápr. 21. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem akar öngyilkos lenni. Figyelemre vágyik, drámázik, így adja ki a feszkót, ki tudja... de nem lesz öngyilkos, aki ezt csinálja. Te is érzed, ugye, hogy aki "folyton" erről beszél, annak csak a szája nagy. Tipikus figyelemfelhívás. Érzelmileg viszont csúnyán kihasznál, én nem hagynám magam a helyedben.
2019. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Szólj egy felnőttnek,akiben bízol. Egyébként ebből nekem nagyon úgy jön le, hogy csak egy hisztis kislány, akinek semmilyen önkárósító szándéka nincs, csupán a figyelmet akarja így magára irányítani. Azt mondod, hogy csak akkor kellesz neki, ha neki van problémája, de a tied nem érdekli? Egy ilyen ember nem barát. Elfelejteném örökre. De legalábbis hanyagolnám egy időre, hogy magába szálljon, és akkor talán átértékeli a dolgokat magában. Megjöhet az esze. Ha nem, akkor viszlát, keressen másik “lelkiszemetest”.
2019. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez egy olyan dolog amit nem neked hanem a szüleinek kell elintéznie. Mert jó legjobb barátok vagytuk de a szülei azok a szülei mond meg ezeket nekik és a barátnőd enek nem fog ürölni de legalább biztos hogy nem fog öngxylkos lenni. És nem azért de az ilyen nem nagyon lenne a legjobb barátnőd te csak egy báb vagy aki ha kell megfog használ de ha nem nem leszel működő képes eldobb veszmásikat. Nem azért irom hogy megbátszalak csak ez az én álász pontom
2019. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem akar öngyilkos lenni. Nagyon sok tizenéves mond ilyeneket, de tízből kilencszer csak azért, hogy rá figyeljenek. És aki öngyilkos akar lenni az valószínűleg nem kürtöli szét a környezetében.
2019. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!