Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A zenéim túl hasonlóak más...

A zenéim túl hasonlóak más dalokhoz, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég akartam elkezdeni riffeket írni de túlságosan hasonló más előadók dalaihoz.Szétmegy a fejem ha már megint hallanom kell magamtól egy ilyen koppintott számot.Eddig csak a riff résszel kezdtem el dolgozni mindig.Le akarom tenni a gitárt.Hiába tudok dalokat gyorsan megtanúlni és lejátszani ha nem tudok én is alkotni valami egyedit.Frusztrál a hasonlóság,van hogy naponta több órán át gondolkodok hogy kierőszakoljak egy gagyi kis riffet de pár óra múlva el is dobom mert vagy túl hasonló vagy túl gagyi

2019. ápr. 23. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj ennyire rá, ennek nem ez a lényege. Csak élvezd amit csinálsz és akkor mi van ha hasonló? Már annyi zene van hogy nehéz egyedi ritmust kitalálni ami még nem létezik
2019. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el játszani egy együttesbe. Együtt sokkal egyedibb dolgokat fogtok alkotni.
2019. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az működik, hogy elmarháskodom az egészet. Egy kicsi ökörködés egyébként is jellemző fűszer egy-egy jó szólóban, de ha túltolod, már van is honnan visszább venni, és még mindig nem "bóti" lesz akkor se.
2019. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2.válaszadó,jó lenne ha ismernék embereket akik hasonló zenét szeretnek,de jelenleg még olyat sem ismerek akivel egy bandába lehetnék...
2019. ápr. 23. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés... Ha egy aktuális zenére nagyon rá vagyok kattanva, akkor szoktam mindig hasonlót szerzni (fejben). Viszont ha leülök a szintimhez, akkor nem szokott befolyásolni. Egy ideig ne hallgass más zenét, ásd bele magad a sajátjaidba. Ha az sem válik be, akkor valszeg még nem vagy elég érett a zeneszerzéshez. Én is azt mondom, hogy alapíts zenekart és szerezze más a zenét, te meg eljátszod.
2019. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem muszáj mindenkinek dalokat írni. Ha nincs ötlet, nem kell semmit mondani, mint ahogy a színészek közül sem akar mindenki forgatókönyvet írni, és a mérnökök közül sem fejleszt mindenki. Majd ha lesz ötleted, akkor kezdj neki szerintem
2019. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha megfigyelted sokan csinálják ugyanezt, csak ők szívbaj nélkül elteszik érte a nagy lóvét.
2019. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetne pl hatórás mix egyetlen akkordmenetre korszakok slágereivel, végig lehetne veretni alatta a Daft Punk - Get Lucky refrénfoszlányait, ha érted, mire gondolok.
2019. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!