Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés
Hullám Csaba nevű felhasználó kérdése:

Szeretnék rendelni Ali expessrol egy cipőt 50$ de még nem rendeltem szóval nem tudom h vámot vagy valami ilyesmit kell-e fizetnem és megjon-e egyáltalán?

ápr. 24. 14:17  Privát üzenet  

A válaszok
Megjön. Vámot 32 eurótól kell fizetni, tehát jó eséllyel kell majd. Először egy ajánlott levelet kapsz, amin bekérik a számlát. Azt visszaküldöd, utána hozza a postás a csomagot, kézbesítéskor kell a vámot fizetni.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 24. 14:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És kb mennyi az a vám?

# 2/8Időpont ápr. 24. 14:53 Privát üzenet
27% áfát kellesz megfizetned 150 euró összeg alatt. Fölötte +2,5% vám. Viszont Kínából ruhaneműt rendelni eléggé zsákbamacska. Egyrészt az olcsó bóvli anyagminőség és élettartam miatt, másrészt az eltérő mérettáblázatok félreértelmezése miatt.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 24. 16:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A 27% Áfát minden hónapban vagy csak egyszer? És h értitek h megfizetni? Levonják a fizetésből?

# 4/8Időpont ápr. 24. 16:46 Privát üzenet

Nem tudom honnan jött ez a minden hónapban. Ha veszel valamit a boltban, akkor annak az árában benne van az áfa, egyszer veszed meg és fizeted ki. Mivel külföldről rendelsz, annak árában nincs benne az áfa, ha megfogják a vámon akkor majd a vámeljárás végén a postai átvételkor kell az áfát megfizetned + 3500 eljárási díjat.

Ha vettél egy 50 dolláros cipőt, és a végén mindenféle egyéb szolgáltatási díjként összesen mondjuk 70 dollárt fizettél, akkor itt Magyarországon a 70 dollár 27%-át + 3500-at kell majd kifizetned, nyilván egyszer. Ha 20 ezer forinttal számolsz akkor +9000 forintot kell még itthon fizetned a vámeljárás végén, átvételkor készpénzben.

# 5/8Időpont ápr. 24. 16:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ha esetleg úgy jön meg a termék h nem vagyok otthon és nem tudok haza menni érte akkor a postahoz viszik és ott kell kifizetnem?

# 6/8Időpont ápr. 24. 18:02 Privát üzenet
Igen, kapsz értesítőt és a körzeted postájában átveheted. Ha nem fér be a levélszekrénybe a csomag (egy cipő nem fog), akkor valószínűleg nem is próbálják meg kézbesíteni, hanem aznap átvehetőként értesítőt hagynak.

# 7/8Időpont ápr. 24. 18:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönök mindent!

# 8/8Időpont ápr. 24. 18:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Októberben rendeltem gázkonvektort internetes kereskedő cégtől. Sérültet küldtek, visszaküldtem nekik. Most akarják nekem leszállítani a hibátlan készüléket. Elmúlt a fűtési...
Az angol Amazonrol rendeltem egy csomagot, amit az AT post negkiserelt kiszallitani. Mi a teendo?
Ma keso delutan, szemvizsgalatot kovetoen rendeltem egy szemuveget kerettel egyutt. Milyen kovetkezenyekkel jar, ha holnap nyitaskor felhivom oket, hogy meggondoltam magam, nem kerem?
Előre utalással rendeltem de nem utaltam és az eladó feladta a postára ilyenkor mi van?
Ha wish-en rendeltem 5 terméket és kihoztak belőle 2-t akkor ez az jelenti, hogy a másik 3-at később szállítják? Vagy ne is számítsak rá? :D (Történt valakivel már ilyen? Végül kiszállították? )
Wisről rendeltem, de a dolgaim nem kerültek a már megrendelt dolgok közé, csak a pénzt vonták le. Segítene valaki?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!