Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Furcsa kérdés, azonban nektek...

Furcsa kérdés, azonban nektek mesélték a szüleitek, miért kaptátok azt a nevet, amelyiket? :D

Figyelt kérdés

Nekem kisebb koromban mesélte el édesanyám a Habsburg uralkodócsalád történetét, főként Mária Teréziáról és Sissiről tett említést, akiket nagyon tisztel, kedvel, mint történelmi személyiségek, emellett anyai ágon német származásúak vagyunk (ha jól tudom, a dédnagyapámig bezárólag kizárólag németül beszéltek anyai őseim), szóval van oka szimpatizálni a Habsburgokkal (az már viszont más kérdés, hogy ez bizonyos értelemben már fanatizálás, de ebbe nem mennék most bele). Lényeg a lényeg, két nővéremet és engem is híresebb Habsburgok után nevezett el, mégpedig Zsófia, Karolina és Antónia főhercegnők után. Régen elviselhetetlennek találtam a nevemet, mert számomra túl ridegnek hatott, de már megbékéltem vele.

Nektek is van hasonló "izgalmas" háttér történetetek a keresztnevetekkel kapcsolatban?

Előre is köszi a válaszokat. :)



2019. ápr. 24. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én névadásomnak nincsen ilyen sok felmenőre visszamenő története. Amikor én kérdeztem anyum, hogy miért azt nevet kaptam amit, akkor aztmondta, hogy a névválasztás lehetőséget át adták bátyámnak, így végül ő választotta a nevem, és az alapján választotta hogy neki melyik tetszett. Szóval én azért kaptam a nevem mert a bátyámnak ez tetszett és ennyi.Nekem nincs semmi "izgalmas" sztorim.
2019. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám olasz. Kedvenc énekesnője Gigliola Cinquetti, s utána kaptam a nevem.
2019. ápr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
73%

Rólam szinte végig azt hitték, hogy fiú leszek (persze akkor még nem tudták előre, csak találgattak), így lányneveket csak kb. az utolsó percben írtak össze. Tehát apum írt egy listát azokból a nevekből, amik tetszettek neki, és ebből választotta ki anyum a kedvencét. A konkrét név pedig apum egyik ismerőse után jött, amúgy Laura vagyok, és amikor a szüleim voltak fiatalok, a 70-es, 80-as években ez a név nagyon ritka volt, ezért is figyelt fel rá apum. Azon kívül még az volt a szempont, hogy nemzetközi név legyen és a lehető legtöbb nyelvben egyformán vagy hasonlóan hangzzon. Régebben nem nagyon szerettem a nevemet, most már igen, és teljesen értem a szüleim logikáját, én is így fogok majd nevet választani a gyerekeimnek.

Amúgy ez nagyon szuper, hogy Habsburg-hercegnők után lettetek elnevezve :) Történész vagyok, így engem is nagyon vonzanak az ilyen királyi nevek. A tiétek is nagyon szépek.

2019. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyám évekig Veronában élt, és mivel nagyon közel állt hozzá ez a város, így egyáltalán nem meglepő, hogy Júlia lettem.
2019. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak még az utolsó ultrahangon is azt mondták fiú leszek, de a nagymamám azt álmodta anyum terhessége alatt, hogy lányt szült és Rékának nevezte el. Láss csodát, lány lettem és Réka lett a nevem. :)
2019. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem mindenki érdekes, illetve szép módon kapta a nevét. :)
2019. ápr. 27. 19:24
 7/8 anonim válasza:
100%
Dédnagymamám Habsburg Etelka, és én meg Eteleka vagyok felőle! (kapcsolódik a kérdéshezis, és Habsburgoa történeteshez is😀🥰)
2019. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerűen a 90-es évek közepén,mikor születtem,nagyon divatos és modern név volt a Vivien. Mivel anyukámnak megtetszett, így Vivien lettem
2019. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!