Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő nevekről?

Figyelt kérdés

női: Odil, Rába, Petúnia, Virág, Csepke, Cseperke, Odett, Villő


férfi: Teó, Teodor, Bence, Ambrus, Csombor, Ince, Jácint


Semmi gyerekvállalásról nincs szó, csupán kíváncsiság. A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 25. 18:47
 1/6 anonim válasza:

Hát noibe a Virág és az Odett tetszik a többi túl fura nekem személyszerint. A férfi a Teó, Teodor, Bence tetszik de szerintem még a Jácint is.


Viszont az a név hogy Rába, azért túl hogy is mondjam... Fura lenne egy embert egy folyó nevén hívni :D


Egyébként én még Csombor nevet nem is hallottam csak Csongort. De már a mai magyar nevekbe olyan sok név van hogy na 😅

2019. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Rába egy jó kis honvédségi jármű. 😂😂😂
2019. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Odil - Nekem egy “félig francia” lány jut róla eszembe, aki fantasy szerű álomvilágban él. Ennyi erővel miért nem Adél?


Rába - 😂 Egyből Rábaközi Andrea (modell) ugrott be! Ami azt illeti, nem szívesen adnék a gyerekemnek földrajzi nevet, mert baromi nevetséges. Másrészt elég rikácsolós, reszelős hangzása van, és egyáltalán nem is feminin.


Petúnia - Mint egy rajzfilmfigura valami 5 éveseknek szánt Minimaxos meséből! 😅 Az biztos, hogy nem tudnék ezzel a névvel felnőtt, akár idősebb nőt elképzelni.


Virág - Kb. ez az egyetlen normális név ebben a listában. 😄


Csepke/Cseperke - Van két Cseperke ismerősöm is. Az egyiket Csepkének, a másikat Csepinek becézik. Tipikus “ősmagyar” név, amik nekem valamiért soha nem jöttek be talán a Boglárkán, Enikőn és az Emesén kívül. A többi ilyen névnek van egy kis “nácimagyar” karaktere, és sajnos az ilyen nevet viselők többsége is a “Hozz világra még egy magyart” kategóriájú propagandákból születik.


Odett - Abszolút hasonló, mint a már említett Odil, bár annál talán egy kicsit vállalhatóbb itthon.


Villő - Ez is magyaros név, ennek ellenére valamiért tetszik, mert nem az “Eperke, Esőfelhőcske, Szivárványka” kategória, és később is megállhatja a helyét. Egy szeplős, vörös hajú kislányra asszociálok.



Teó/Teodor - Határozott és férfias.


Bence - Nincs vele különösebb problémám azon kívül, hogy már túl gyakori név a 0-30 éves korosztályban. Mondhatni, felváltotta a Józsefet, Istvánt és a Bélát. Én gimi alatt “csak” 5 Bencével jártam egy évfolyamba, de anyukámnak egy ovis csoportjában volt belőlük ennyi.


Ambrus - Nagyon tetszik, és szívesen adnám a fiamnak.


Csombor - Először azt hittem, hogy Zsombor elírva, de aztán rákerestem. Mintha a Csongor és a Zsombor nevet összevegyítették volna, pont ezért elég “sánta” hangzású számomra.


Ince - Egy 16. századi pápára vagy bíborosra asszociálok.


Jácint - Bár nagyon sokan nem gondolják elég maszkulinnak, mivel virágnév, - nekem tetszik. Kedves, intelligens pasi jut róla eszembe.

2019. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm.. köszi a válaszokat :) Egyébként az unokatesómat Csombornak és az öccsét Ambrusnak hívják. Ezért nekem inkább a Csongor és a Zsombor a furcsa hangzású, mivel megszoktam a Csombort. Rába nem sok embernek tetszik, azonban nekem valamiért igen. Bár sokkal inkább adnám állatnak, mint embernek, annak kissé tényleg furcsa. A fiú nevek közül pedig a kedvencem a Jácint. Már kicsi korom óta imádom ezt a nevet, még az isblehet, hogy majd a fiamat Jácintnak nevezem el. Legalábbis szívesen adnám ezt a nevet a gyermekemnek.
2019. ápr. 25. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Odil,Odett és Teodor név tetszik, a többi túl idegen számomra. Nem azért mert hangzásra külföldiesek lennének, szimplán távol állnak tőlem.
2019. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Odil nekem fiús, inkább Odell vagy Odett, Rába -ez túl "harapós", Petúnia (ez egyébként szép név, csak a Harry Potterből Petunia néni jut róla eszembe, úgyhogy annyira nem adnám:) Amúgy ez a virág gyönyörű)

Virág: Ez nekem túl snassz

Csepke, Cseperke-ilyen becenév-hatásúakat nem adnék

Odett gyönyörű, nagyon kecses, nagyon nőies

Villő-eredetileg azt hittem, fiúnév, de így meg becenév-hatású, nem adnám szóval semmiképpen e két okból

Teó:ez nekem becenévhatású, nem adnám, de

a Teodort viszont igen, nagyonis adnám

Bence: Uncsi és számomra bocsi , nem akarok senkit se megbántani, de számomra "gagyi" ez a név.

Ambrus -ez nagyon tetszik, ez olyan elegáns

Csombor-Ez nekem nem tetszik, de a Csongor viszont gyönyörű, az nagyon dallamos

Ince-Hát, ez olyan okés név, tehát nem ütközök meg rajta, rendes név, rendben van a név, de nem adnám,mert annyira azért nem szép, de tökéletesen vállalható

Jácint -nekem ez a név kicsit fiúhoz túl lányos, na jó, igazából megszokható, de nemtom, érdekes benne, hogy fiúnév. A Villőben is egyébként érdekes , hogy lánynév, de ha lánynak, lánynévként tekintek rá, úgy becenévhatású; a Jácintnál ez nem áll fönt legalább, hogy becenév-hatású lenne; hát végülis adható, mert megszokható, de amíííg megszokja az ember...

2019. ápr. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!