Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mindig a lányok igazodna...

_k.viki_ kérdése:

Miért mindig a lányok igazodnak a pasikhoz? Utánna meg ha valamit elront a lány mindig ő a hibás.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 30. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor fiatalabb voltam, nem rendelkeztem azt hiszem elég öntudattal. Ha barátom volt, teljesen átvettem a zenei stílusát, hobbijait, csak az számított ő mit akar. Nem is volt ellenemre, magamtól csináltam amit ő. Kellett 1-2 kapcsolat és év mire már van annyi önbizalmam és határozottságom, hogy legyen stabil stílusom, és megőrizzem a saját hobbijaimat, ne rendeljem alá magam teljesen másnak.
2019. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az önbizalom hiányos, szeretetéhes lányok ilyenek. Annyira félnek, hogy elhagyják őket.

Merj önmagad lenni, ne tűrj el mindent. Lehet, hogy egy ideig egyedül leszel, de boldogabb leszel, mintha mindig el kéne nyomnod saját magad.

Meg ha önmagad vagy, akkor nagyobb esélye van, hogy olyan fiú szeret meg, aki nem akar elnyomni, hanem olyannak szeret, amilyen vagy.

2019. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
100%

> Miért mindig a lányok igazodnak a pasikhoz?


Nem mindig. Vannak nem kiegyensúlyozott kapcsolatok, ahol van elnyomó és elnyomott szerep. Mindkét szerep tartozhat mindkét nemhez, meg is jelenik ennek az ábrázolása sokfelé. Sőt majdnem inkább a nőkhöz alkalmazkodó férfiak kliséje az élőbb. (Lásd: papucsférj, ki viseli a nadrágot kérdése…)


> Utánna meg ha valamit elront a lány mindig ő a hibás.


Ez független az előzőtől. Lehet egy kapcsolatban egészséges dominancia – valamelyik fél egy kapcsolatban általában kicsit dominánsabb, vezető szerepű –, lehet olyan dominancia, ami már inkább elnyomás, de még ott sem feltétlenül vetül ez ki a hibáztatásra, bűnbak keresésre: „Márpedig moziba megyünk! (Viszont ha rossz a film, akkor nem a másikat hibáztatom, hanem magamat.)”


~ ~ ~


Minden kapcsolat olyan, amilyenné két ember teszi. A hosszútávú kapcsolat alapja a kölcsönös alkalmazkodás, amiben mindkét fél megőrzi a szuverenitását, identitását is, de közben kompromisszumok mentén összehangolják az életüket. Ha a kérdés téged érint, akkor vagy a párválasztási szempontjaid hibásak, azaz pont azokat a srácokat vonzod be, akik hajlamosak dominánsak lenni – ami valahol érthető, a határozottság, az „alfahímség” vonzó, csak éppen a kapcsolatnak nem feltétlenül tesz jót –, vagy a kapcsolatban engedsz túl sokat, nem tudod a saját igényeidet, illetve a saját nézőpontodat érvényre juttatni.

2019. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!