Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Belőletek is váltanak még ki...

Belőletek is váltanak még ki érzéseket életetek első szerelme, ha valahol meglátjátok?

Figyelt kérdés

Fél éve élek együtt a párommal és aggódom.. mióta az első exem "bekerült a képbe" ( az édesanyjával dolgozom együtt és nagyon sokat hallok felőle), azóta sokszor eszembe jut, hogy mi lehet vele, milyen lehet most és hasonlók.. Bűntudatom van, mert lassan egy hete a párom mellett alva, folyamatosan róla álmodom..

Tegnap láttam is elég huzamos ideig, de amikor a nap folyamán először megláttam.. Hirtelen újra 14 évesnek éreztem magam és ugyanúgy megremegett mindenem, dübörgött a mellkasom, pedig már nagyon régen történt az egész köztünk, 2 évig voltunk együtt..

Ezt persze a páromnak nem mertem elmondani, mert amikor megláttam az első exem, a párom végig ott volt velem és fogta a kezem.. annyit persze mondtam neki, hogy ott van az xy, mivel igazából mindent tudunk egymás múltjáról is, mert nagyon sokat szoktunk beszélni ilyen dolgokról.

És most a kérdés nem csak azoknak szól, akik jó viszonyban váltak el egymástól, hanem mindenki. Mi is nagyon csúnyán összevesztünk annak idején amikor szétmentünk, pár hónappal később viszont leültünk újra átbeszélni akkor a dolgokat és nem mondom, hogy barátokként, de nem ellenségekként léptünk tovább.


2019. máj. 2. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Belőlem semmilyen érzést nem váltott ki később az exem, pedig mi még csak össze sem vesztünk, csak szétmentünk és barátok maradtunk. De amikor megismertem a férjemet, őhozzá képest sem az ex sem más férfi labdába se rúghatott. Ezért amikor később találkoztam az exemmel, már csak az járt a fejemben: de jó, hogy akkor szakítottunk, és így az lehetett a férjem, aki lett. Fényévekkel jobbat kaptam!

Szerintem ne ábrándozz az exről se másról, hanem örülj annak, aki szeret Téged, ne beszélj neki az exedről, hanem csak kettőtökkel foglalkozz! Építsd a kapcsolatotokat, és zárj ki belőle mindenki mást. Hidd el, így leszel boldog, nem pedig úgy, hogy ide-oda inogsz, aztán két szék közül a földre ülsz. Dönts valaki mellett, és amellett tarts ki! Ott van veled, fogja a kezed, ne foglalkozz senki mással!

2019. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt, hogy beszélgetünk az exekről (elfelejtettem mondani) nem úgy kell érteni, hogy bárikről is ódákat zengenék, hanem vannak olyan napok, amikor szóba jönnek dolgok régről és akkor vagy ő mesél nekem, vagy én mesélek neki, de általában olyankor mindketten.. Igazából ilyenkor arról szoktunk beszélgetni leginkább mindketten, hogy melyikünk milyen tapasztalatot szerzett annak idején egy-egy baklövés során vagy bármi és akkor megbeszéljük, hogy most hogyan gondoljuk, hogy mi az, ami jó, mi az amire oda kellene figyelnie a másiknak.

És végülis a válaszd elejével, a számból vetted ki a szót, mert ugyanúgy vagyok én is, hogy örülök neki, hogy akkor vége lett és a jelenlegi párom van nekem, jobbat nem is kaphattam volna. 1 év alatt több mindenen mentünk keresztül és oldottunk meg együtt olyan dolgokat, amikről mindig azt gondoltam, hogy egy olyan esettel vége a kapcsolatnak, szóval tényleg nagyon szeretjük egymást.

Plusz eléggé lelkis is vagyok, szóval minden dolog nagyon mélyen tud érinteni és nekem még régen azt mondta néhány tanárom, hogy az első szerelem a sírig kísér és hogy nekik is eszükbe jut a gyerekkori szerelmük, gondolom ezért is van ez, mert érezni nem érzek már semmit. Úgy gondolom, hogy annak akkor volt az ideje, akkor tényleg szép volt, de most már nem hinném.. Rengeteget változtam azóta én is, gondolom ő is, már nem hiszem, hogy el tudnám fogadni magam mellett.. Már akkor is sokban különböztünk..

2019. máj. 2. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!