Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok a...

Ti melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

1. Itthon maradni 2 gyerekkel egyedülállóként és minimálbérért dolgozni, úgy hogy mellette plusz bevétel a családi pótlék és a gyerektartas. Ami kb 250.000ft körüli összeget tesz ki ha épp nem vagy táppénzen mert betegek a gyerekek.


2. Megtanulni egy idegen nyelvet társalgási szinten min. B1 nyelvvizsgát szerezni és nekiindulni a nagyvilágnak külföldre majd ott munkát keresni és ott élni.


Én akikre számíthatok ázok a nagyobbik lányom nagyszülei meg az egyik barátnőm aki szintén családos. Dehát mindig ők sem tudnak segíteni. Viszont a semminél több. 3 és 7 éves gyerkőceim vannak. Most nagyon lelkes vagyok mert a fejembe vettem hogy pár év alatt megpróbálom elérni a B1 nyelvvizsgát angolból. Aztán ha úgy alakul akkor kimenni Angliába a 2 gyerekkel és ott is maradni. Talán még a megélhetés is jobb lenne mint itthon albérletben egyedül 2 gyerekkel. Bízom benne lesz kitartásom és megvalósul az tervem.

Szerintetek sikerülhet? Persze mielőtt ki mennénk előtte tájékozódnék a dolgokról mi hogy működik odakint. Nem vagyok diplomás végzettségű csak egy szakmám van és egy érettségim. De talán ott is többre vinném mint itthon. Igaz nem lennének barátok és a megszokott környezet is nagyon hiányozna de úgy érzem változtatni kellene a jobb élet reményében.

Válaszokat előre is köszönöm!


30+N


2019. máj. 9. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv!

Èn kb 4 éve költöztem ki a családdal Németországba. Személyes tapasztalatból szerintem megéri más országot is látni. Talán nem lesznek rögtön barátai, de nem nehéz szerezni, ezen ne tessék aggódni. Rengeteg segítőkész ember van itt. Sok hivatalban az emberek kézzel lábbal mutogatva próbálnak minden szükségeset elintézni. Èn pl az iskolában rengeteg segítséget kaptam (egy szót nem beszéltem németül) úgyhogy szerintem a gyerekek se lesznek magányosak. Szerintem Önnek se lesz nehéz barátokat találni pl a Facebook-on rengeteg magyar csoport van, akik támogatást nyújthatnak és segítenek mindenféle dologban hiszen ők is mentek papírokat intézni és ők is voltak magányosak. Èn nem tudom, hogy Angliában, hogy van, de itt nem nagyon fontos, hogy milyen egyetemet végzett a munkás(ha csak nem az adott országban végezték a sulit/egyetemet stb.). Ebből a szempontból talán a gyerekeknek még jobb, hogy külfölfön végeznék a sulit. Èn most végzem a közgazdasági iskolát (amit sose gondoltam, hogy németül sikerülne). A fizetések is jobbak. Legrosszabb esetben nem érzitek magatokat ott jól és visszaköltöztök. Szerintem megéri nekiindulni a nagyvilágba. Rengeteg olyan dolgot lát és él meg az ember amit Magyarországon nem biztos/nem valoszínű. A nyelv miatt pedig nem kell szörnyen aggódni, se én, se testvérem, se pedig anyukám nem beszélte a nyelvet, de "ragadt" ránk ez a 3,5-4 év alatt igen sok.

Ne tessék azt hinni, hogy rosszat gondolok Magyarországról hisz nekem is szülőhazám, de már fele annyira sem nehéz az hogy nem az anyanyelvemet használom ha kenyeret megyek venni.

Remélem - ha félelmetes is- megpróbálja, hogy milyen külföldön. :)

Remélem kicsit segítettem :)

18L

2019. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást. Bízom benne hogy sikerrel járok majd!
2019. máj. 9. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!