Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megvásárolt 50000 ft alatti...

Megvásárolt 50000 ft alatti árut az Interspar három napon belül köteles pénzvisszafizetéssel visszavenni?

Figyelt kérdés
Kisebb méretű kerékpárt vásároltam a mai napon, mint amire szükség lett volna. visszaadja az Interspar az árát? A mai napon vettem.

#árucsere #pénzvisszafizetéssel.
2019. máj. 9. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem hibás termékről van szó (ha igen, jótállás keretében javítanák). Nem kötelesek kicserélni vagy visszaadni az árát sem, de ha jó fejek akkor esetleg levásárolhatod az árát, ami során kicseréled egy nagyobb kerékpárra ha az fedezi az árát és kifizeted az árkülönbözetét - ezt sem kötelező felajánlaniuk, de a jó hírnév megtartása miatt szoktak élni vele (általánosságban, nem konkrétan az Insterspar-ra értve).
2019. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Sajnos nem volt nekik 28-as, csak 26-os.
2019. máj. 9. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen visszamennék a kapott válaszoktól függetlenül, legfeljebb azt mondják, hogy nem tudnak így segíteni. Csak balhézni nem kell meg fenyegetőzni, mert nincs rá alapod, és egészen máshogy kezelik az ilyen embereket mint aki kompromisszumot keres.
2019. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2006-ban kezdődött válság hozott némi egészséges változást a vendéglátásban, kereskedelemben. Nem elég markáns, lehetne még változtatni, de ma gyakorta az üzletek igyekeznek a törvényi kötelezettségen felül is vállalni dolgokat. Mint írták előttem, a jó hírnév fontosabb, mint körömszakadtáig ragaszkodni a törvény betűjéhez.

Ma már semmi olyan kötelezettség sincs, ami a minőségi kifogáson túl bármiféle cserét írni elő, vagy pénzvisszafizetést levásárlást.

A webes rendeléseknél viszont 8 napról 14 napra nőtt az indoklás nélküli elállás joga.

Szóval érdemes megpróbálni, de a jog nem kötelezi az üzletet pénzvisszafizetésre.

2019. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!