Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kik amarták az Osztrák Magyar...

Kik amarták az Osztrák Magyar Monarhiát?

Figyelt kérdés
Az Osztrákok vagy a Magyarok?

2019. máj. 11. 19:14
 1/3 A kérdező kommentje:
*Akarták* csak el írtam
2019. máj. 11. 19:16
 2/3 anonim válasza:
Az 1867 es osztrák magyar kibèkülès megmond mindent nem azt mondom hogy profi vagyok a történelemhez hanem azt hogy ehez a kérdésedhez kapcsolódik a vàlasz
2022. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem egyikük se ez egy mindkét oldalon kényszer döntés volt. Az osztrákok féltek hogy egy vesztes Olasz és Kis Német egység elleni háború után kitörne egy újabb Magyar függetlenségi háború, emlékezzünk 1848/49-ben is csak az Orosz segítség miatt tudtak minket legyőzni amúgy vereséget szenvedtek volna. Magyaroknál pedig a Deák Ferenc vezette kiegyezés párti oldal támogatta a dualista monarchiát az elszakadáspártiakkal szemben és az egységpártiak győztek végül.
jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!