Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel motiváljam magam a...

Mivel motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Május végén vizsgázok magyarból, június elején meg töriből (11. osztály). Nekiálltam készülni, már tudok 8 nyelvtan tételt a 10-ből, meg 2 irodalmat szintén a 10-ből, és úgy érzem teljesen kiégtem. Nincs kedvem tanulni, utálom mint a sz@rt, úgy érzem elveszi a szabadidőmet, nem tudok eleget foglalkozni a hobbijaimmal, nem tudok rendesen kikapcsolódni. Mégis muszáj lesz tanulnom, mert jó jegyet akarok, de azon kívül, hogy azt akarom, hogy jól sikerüljön, semmi motivációm. Mit tegyek, hogy kicsit jobban motivaljam magam? Mit tegyek, hogy ne utáljam ennyire ezt az egészet?

2019. máj. 19. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Azzal motiváld magad hogy ha nem tanulsz, olyan leszel mint én.
2019. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kiscsillag1981 válasza:
Azzal,hogy ha elcseszed az iskolát,rohadhatsz egy tetves gyárban,mint én....
2019. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én 10.-es vagyok és nekem is kellett vizsgáznom nemrég. Írásbelikre nem tanultam, de szóbelire már kellett. Volt 10 irodalom tételem, 10 nyelvtan, 10 töri és 10 angol. Az utolsó 1 hétre maradt minden sajnos, mert én is elvesztettem a motivációmat, ezért az utolsó héten minden reggel 6-kor felkeltem megtanulni egy tételt, illetve délután is 2-3 tételt. Ekkor már csak arra tudtam gondolni, hogy le akarom nyűgözni a tanárokat, 5-ös lesz az összes, menni fog, nemsokára nyár, szünet, pihenés, csak bírjam ki ezt a hetet. Ezzel tudtam motiválni magam éés sikerült! 😃 5-ös lett az összes. Neked is menni fog, sok sikert!!
2019. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mint érettségi előtt álló mondom, hogy szerintem elég motiváció, hogy nincs fontosabb dolgod ebben a korban, mint az, hogy tanulj. Ne gimiben légy lusta, mert a végén egy senki leszel és elpazarlod az időd.


Lehet választani, vagy most lesz kicsit szívás az életed, sok tanulással, az elkövetkező 5-6 évben, vagy utána 50-60 évig lesz szívás az életed, mert alig keresel valamit és alig találsz munkát.

2019. máj. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!