Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki profi a témában el...

M&Z kérdése:

Valaki aki profi a témában el tudná magyarázni, hogy lehet az technikailag, hogy egy áram kábelen több áram szolgáltató is tud szolgáltatni egyszerre? Hogy számolnak el a fogyasztóval és egymás közt stb.

Figyelt kérdés

#áram #áram szolgáltatók
2019. máj. 22. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs áramszolgáltató. Igaz, még csak 12 éve váltak szét. Van kereskedő és van hálózatot üzemeltető.

Elég ennyi, vagy...?

2019. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Van kereskedő és van hálózatot üzemeltető"


És miért jó ez nekünk, adófizetőknek?

Jól gondolom, hogy cseszettül nem jó, de ott rohadjunk meg (az állam részéről) ahol vagyunk?

2021. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól gondolod.

A piac liberalizálása az EU-s törekvés és követelmény volt.

A hálózatost nem lehetett liberalizálni a drót természetéből kifolyólag, csak a kereskedőt.

Az egy más kérdés, hogy a lakossági fogyasztóknál maximális árat megadott a hivatal, és ez alá meg senki nem akar kínálni a vetélytársak közül.

Meg az is más kérdés, hogy a liberalizációnak a gondolata brilliáns, a végrehajtása meg többnyire pocsék. Bár az kétségtelen, hogy például a százhalombattai olajfinomítónak kínált anno versenytárs egy fillérrel olcsóbb energiát (gondolom, abban a pillanatban át is váltott), és az látszatra nagyot is mutatott, hogy mekkora nyereség ez, miközben valóban, egy esztergályosnak sok pénz az, de hát akkor is csak az elhasznált villamos energia 30 ezreléke környéki...

Még a 90-esekben volt nagyon nagy újdonság és varázsszó a piacliberalizáció, a második felében voltam kint Angliában, és láttam is nyomát, független telefontársaság kínált olcsóbb tarifát. Ez akkor még olyan primitíve működött, hogy megvettem a kártyát, és fel kellett hívnom egy számot (a British Telekom fülkéjéből és készülékével és vonalán, nyilván), meg egy kódot beütni. Aztán közölte a gép, mennyit vont le, és meglepetésemre annyi volt, mint a BT tarifája. Nem voltam rest, felhívtam az érdeklődőjüket, és hamar kiderült, hogy a BT másodpercre számláz, ezek viszont percre. És így hiába olcsóbb a tarifa, az 1 perc 10 másodperces beszélgetésem pont annyiba került, mivel ugye olcsóbb tarifával 2 percet számláztak. :) Hát ez csak egy illusztráció volt, hogy ezerféleképpen ment félre.

"cseszettül nem jó"

Miben? Én a többlet adminisztráción kívül egyébként semmi hátrányát nem látom.

2021. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod!
2021. jan. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!