Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villanyszerelő szolgáltatónál...

Villanyszerelő szolgáltatónál dolgozik feszültség alatt?

Figyelt kérdés

2019. jún. 1. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisfeszültségen gyakorlatilag csak azt nem küldik el feszültség alatti munkavégzésre kiképző tanfolyamra, aki nem alkalmas rá egészségügyi okból. Középfeszültségre meg válogatnak embereket, oda egyelőre nem is kell annyi, stb.

Hanem a kérdés megválaszolásához jelentős háttérinformáció is jár. Nem tudom, melyik vidék érdekel inkább, de az ELMŰ-nél mondhatni évszázados hagyományai vannak annak, hogy a fogyasztókat a legkevésbé zavarják a hálózati tevékenységek. Ehhez a feszültség alatti munkavégzés mindig hozzátartozott, noha kb 1980 előtt, ha baj volt, vagy valaki belepiszkált, akkor azért nyilván kiderült, hogy ez nem szabályos. Nem volt egységes módszer, megfelelő gyártmányú eszközök, stb. Most meg van. Ez a feszültség alatti munkavégzés egyszerű és nagyszerű, a szabályok betartása mellett nagykorúságtól nyugdíjkorúságig végezhető a túlélés biztos tudatában. :) Baj a nem gondolkodásból, illetve az elvek tudatos áthágásából adódik.

2019. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kezdhettem volna ott, hogy mit értesz feszültség alatt dolgozik kifejezésen? Mert amiről én beszéltem, az a "feszültség alatti munkavégzés", de szolgáltatós szerelő állandóan találkozik azokkal, amelyeket a szabvány egyszerű üzemviteli tevékenységnek hív, kapcsolások, biztosító kivétel, mérések, stb.
2019. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában a nagyfeszültségű távvezetéken is dolgoznak feszültség alatt.

Helikopterről... és nem szívbajos emberek. Az első pár másodpercben ott villámok csapkodnak.

2019. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Amerikában a nagyfeszültségű távvezetéken is dolgoznak feszültség alatt."

Magyarországon is, bár nem helikopterrel.

2020. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!