Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen kiejteni...

Hogyan kell helyesen kiejteni hogy h&m?

Figyelt kérdés
Már elég sok kiejtést hallottam. Melyik a helyes?
2019. jún. 1. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Adekvát a kérdés. Mivel Svéd cégről van szó ezért gondolom helyesen svédül:

[link]


Ezt megerősíti a google translate kiejtése is:

[link]


Eddig mindig németesen "há-und-emm"-nek hallottam, de legalább ma is tanultam valamit.

2019. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze - mivel erre az üzletre - nincs megfelelő magyar szó, ezért helyesnek szerintem nyugodtan elfogadhatjuk azt, ahogy a népnyelv elnevezte, hiszen ezt értjük meg. Pl ugye a Coca-cola-t sem kokakólának ejtik angolul.


Vagyis amit fent írtam, az nem annyira a helyes kiejtés, mint az, hogy a származási helyén hogy ejtik.

2019. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angliában hédzs end emm-nek ejtik. én itthon há end emm-nek. némettanárom há und emm-nek ejtette mindig. gondolom minden országban a helyi kiejtés szerint szokták
2019. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
HÁENDEM - legalábbis mi így mondjuk Pesten :D
2019. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Hóem de minden országban úgy ejtik, ahogy ott szokás.
2019. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

#4-es!

A kérdés szempontjából vajon mi a jelentősége annak, hogy Pesten vagyunk, avagy akár Bivalyröcsögén? A kérdező nem azt kérdezte, hogy Ti ott Pesten hogyan ejtitek ki, hanem azt kérdezte, mi a helyes kiejtés.


A cég teljes neve Hennes & Mauritz, amit a derék svédek ‘hennesz o mauric’-ként ejtenek ki. Ebből a lényeg az ‘és’-t jelölő ‘o’ hang volna, ami semmiképpen sem a német ‘und’ és nem az angol 'end' – tehát ‘haoem‘ a megoldás.

2019. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!