Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen módszerekkel tudnék...

Milyen módszerekkel tudnék lefogyni? Este 6 után nincs evés és a rendes táplálkozáson kívül. Jártam kondiba akkor fogytam is, csak kifogytam mert havi 8ezer az sok. Itthoni gyakorlatok esetleg futás biciklizés, miből mennyit és hogyan?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 178cm és 104kg
2019. jún. 2. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Az este 6 után nincs evés hülyeség (a köztudatból kikopni nem képes ostoba szemlélet) és káros is ha közben éhes vagy és szándékosan nem eszel. A koplalás szintén visszaüt, mert a szervezet raktározni fog (= hízás) ha ismét elkezdesz normális mennyiségben enni.


A testmozgás és kalóriadeficit lenne a helyes út, de ahhoz normálisan kell enni. A fogyókúra témában itt az oldalon tömve vannak válaszokkal az ilyen kérdések.

2019. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

A fogyásnak egy nagyon egyszerű megoldása van: több munkát kell végezned, mint amennyi energiát magadhoz veszel. Ennek két oldala van, lehet csökkenteni a bevitt energiamennyiséget, meg lehet növelni a mozgást, munkát is. Pusztán az egyik valószínű nem elegendő, a fogyásnál bár érdemes figyelni a bevitt energiára, de alapvetően meghatározóbb a mozgás. Hogy ez milyen formában történik, annak maximum hatásfokban – időráfordításban – van jelentősége, lehet az konditerem, futás, biciklizés, tánc, vagy téglahordás is.


Az, hogy mikor eszel, az lényegtelen. A bevitt energia reggel is, meg esete is ugyanannyi. Az este nem evésnek maximum annyi jelentősége van, hogy az éhségérzeted fog tőle picit változni, nyilván ez a este 6 előtt bevitt energia mennyiségére van inkább hatással. De hogy mikor eszel, az életmódtól is függ nyilván. De hogy mikor eszel, annak önmagában nincs jelentősége, a kulcs így is, úgy is a bevitt és a leadott energia különbségében van.

2019. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!