Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szülésznők élete; szülésznő,...

A szülésznők élete; szülésznő, vagy bába?

Figyelt kérdés

Rendkívül szeretem a biológiát,azon belül a megtermékenyítés,az embrionális fejlődés,szülés,illetve a baba születés utáni fejlődése a kedvenc témáim.

Sokszor gondolkodtam,hogy talán a szülésznő a megfelelő hivatás nekem,de nem olyan szeretnék lenni,aki 'csak'szülést vezet le,hanem szeretnék az elő-és utógondozásban is részt venni,viszont ez nem tudom,hogy lehetséges-e,vagy akkor kategórikusan bábának kell mennem ?

Illetve a másik fontos dolog,hogy egy ismerősöm mondta,hogy az anyukája orvos volt (tudom,hogy külön szakma) és nem nagyon volt ideje a családjával foglalkozni...

Aki esetleg szülésznő,vagy közvetlen hozzátartozója egynek,megírná nekem,mennyi ideje jut a családjára/barátokra egy olyan emernek,aki ezt a hivatást választja ?



2019. jún. 4. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Geréb Ágnes nyomdokaiba akarsz lépni? Nem nagyon tanácsolnám, látva, hogy ő hova jutott.

Vagy szülésznőnek tanulsz, és akkor jelen vagy a szülésnél, esetenként talán még le is vezetheted, de az elő- és utógondozáshoz semmi közöd nincs és nem is lesz.

Aki ezeket a feladatokat a mai viszonyok között ellátja azt úgy nevezik, hogy védőnő.

2019. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!