Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell lánnyá operáltatni...

Hogyan kell lánnyá operáltatni valakit?

Figyelt kérdés

Transznemű vagyok és csaj szeretnék lenni az lenne a kérdésem hogy ennek mi a menete.

Odáig jutottam el hogy kell szihológus meg szihháter szakvélemény és utána hogyan tovább?



2019. jún. 6. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Elöször is Pszichológud meg Pszichiáter, amire gondolsz, szóval nem ártana figyelni alapvető dolgok helyesírására.


Elsö lépésben a háziorvossal kell beszélni, aki elküld a megfelelö szakemberekhez. (Feltétel, hogy nagykorú legyél, anélkül semmi esélyed)

A pszichológiai eredményektől függően elkezdhetnek hormonokkal kezelni és emellett pszichológiai terápián is részt kell venni. Idővel kezdik csak el a műtétek sorát, eleinte a visszafordíthatóakat, a nemiszervek kialakítása az utolsó fázisok közé tartozik.


Ez az egész sok éves folyamat, gyors eredményre ne számíts.

2019. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm az infot, betöltöttem a 18-at ( pont annyi vagyok) :)
2019. jún. 6. 18:55
 3/15 harminezer oxigén ***** válasza:
95%

Szia!


Hogy őszinte legyek veled, szerintem veled nem ez a helyzet, sőt szerintem még csak felnőtt sem vagy, mindezt abból gondolom ahogy leírtad, megfogalmaztad a kérdést, ha tévedek és tényleg 18 vagy akkor viszont még nagyon gyerekes vagy és fel kell nőnöd ahhoz hogy ebbe belekezdj.


De ha valaki olyan is olvasná ezt aki tényleg így érez és némi infóra van szüksége...

Javítanám az előttem szóló hozzászólását.


Háziorvoshoz nem szükséges elmenni, beutaló nélkül is el lehet menni pszichiáterhez és pszichológushoz is akár, tb-finanszírozott formában is csak időpontot kell kérni ami néha akár 4-6 hét is lehet vagy választhatod a magánszektort is ami fizetős.


De mielőtt elmész valakihez érdeklődd meg hogy, foglalkozik-e transzszexualizmusról (F64.00) szóló szakvélemények kiállításával. A pszichológusnak mindenképpen "klinikai szakpszichológus"-nak kell lennie, máskülönben a szakvéleményét nem fogják elfogadni. Első körben a pszichiáter szakvéleményét kell megszerezni a pszichológus csak ennek megléte esetén fogja kiállítani a szakvéleményt ha úgy ítéli meg.


Aztán ha ezek megvannak el kell menni urológushoz/nőgyógyászhoz (született fiuk urológushoz, született lányok nőgyógyászhoz) szintén egy szakvéleményért hogy szervi rendellenesség, betegség nem gátolja-e a nemi megerősítő műtétet.


Csak ez után lehet felkeresni egy endokrinológus doktort a hormonterápia miatt, aki el fog küldeni egy sor vértesztre (hormon szint vizsgálat, trombózis hajlam szűrés, teljes nagy labor, genetikai vizsgálat) és csak ezek után lehet elkezdeni a hormon terápiát, amit életed végéig folytatni kell.


Valamint ez a három szakvélemény szükséges a jogilag bejegyzett nem és név megváltoztatásának kérvényezéséhez és a műtétek (kasztráció, nemi átalakító műtét) elvégzéséhez szükséges minisztériumi főengedély kikéréséhez, amely kérvények elbírálása ma magyarosrszágon fel van függesztve, már körülbelül egy éve és nem nagyon látni esélyt rá hogy a közeljövőben ez változni fog, sajnos.


A műtéteket természetesen elvégezhetőek külföldön is a főengedély nélkül is de, sajnos nem olcsó dolgok ezek. A három szakvélemény és elkezdett hormon terápia persze külföldön is szükséges.

2019. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

A Transznemű azt jelenti hogy nemváltó műtéten átesett.


A probléma elég komoly de nem veszik komolyan. Amúgy a pszichológust az első válaszoló is elírta. :D


Láttam képeket a műtétről. Elég hentes munka. Viszont egy brit bigbrother-es csávónak egész jól kinéző puncit operáltak, de az arca annyira nem sikerült. Viszont egy jó végeredményű és esztétikus műtét sorozat több tízmillió is lehet amit nem biztos hogy a tb fizet.


Amúgy a fiúkat vagy a lányokat szereted?

2019. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

#4

Nem. Te transzszexuálisra gondolsz. A transznemű azt jelenti, hogy rossz nemként született. Akkor is transznemű valaki ha már tizenéve tudja, teljesen átoperáltatta magát és hormonokat szed, meg akkor is ha tegnap fogalmazódott meg benne hogy mi ez az egész és még a “régi neme” ruháit hordja, műtétről még nem is beszélve.

Illetve mi köze az identitásának az orientációjához? Tudni illik semmi összefüggés nincs a nem és a szexualitás között.

2019. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Haver, te már sosem leszel nő, max magadnak bemagyarázod!


Olyan leszel nőnek, mint Michael Jackson fehér embernek, ez az igazság!

2019. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Az orvosok nem mindenhatók, még ha sok pénzed is van, lásd Michael Jackson.
2019. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Pár szép fotó:

Michael Jackson:


[link]


egy transzvesztita:


[link]

2019. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

#8:


[link]


Ők is transznők.

Ha már példákat akarsz hozni, akkor hozz normálisakat is!

Ugyanis a mai sebészet már nagyon kis százalékban eredményez olyanokat mint MJ fehérítése. A plasztikai sebészet, illetve a nemváltáshoz kapcsolódó műtétek az utóbbi 8-10 évben fejlődtek igazán nagyot.

Ma már az előtte lévő eredmények nem túl relevánsak.


A fentebb linkelt kathoey-król találni a neten természetes, sminkmentes képeket is. Többjük rendszeresen live-ol.

Egyikükről sem mondanád meg, ha nem tudod előre, hogy férfi volt.

2019. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

"Tudni illik semmi összefüggés nincs a nem és a szexualitás között" Má0r hogyne lenne???


Ha nem lenne akkor sokkal nagyobb arányú lenne az orientációs szórás. Szerintem a nők és férfiak esetében 80-90% valószínűséggel megmondható az orientáció is.

2019. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!