Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 33 fős osztályból M18-an...

33 fős osztályból M18-an T12-en 8-an MK szakköre járnak hány tanulója nem vezs részt egyik szakkörön se?

Figyelt kérdés
Dobozban 100 golyó van 30 piros 30 zöld 20 sárga 20 kék hány golyót kell kihúzni hogy kiválasztottak között biztosan legyen 15 egyforma? Mekkora osztály létszámmal lehetünk abban biztosak ha van olyan 4 tANULÓ akinek ugyanabban a hónapban van a szülinapja? Egy természetes szám 0ra végződik akkor osztható 5-el fogalmazza meg az állítás megfordítását megfordtás igaz vagy hmais?

2019. jún. 8. 11:08
 1/1 MRWHALE válasza:
Az első kérdést nem értem mert nincsen rendesen megfogalmazva de ha még az is amire gondolok akkor sem lehet megoldani mert ennyi információbol nem lehet megoldani. A 2. és 3. kérdésnél pedig amikor így kérdeznek rá ,hogy "legfeljebb hány ... hogy biztosan legyen benne ..." akkor mindig a legrosszabb esetet kell megtalálnunk tehát ha elkezdem húzogatni a gyolyókat kifele akkor miután kihúztam 4-et a legrosszabb esetben mind a 4 más színű de ekkor aaz 5. már biztosan ,hogy olyan lesz amit már egyszer kihúztam ha ezt a gondolat menetet 14X viszem végig akkor azt kapom ,hogy kihúztam 56 golyót amiben van 14 piros, zöld, sárga, kék teáht ha húzok egy 57. akkor már biztosan lesz egy olyan színem amiből 15 van. Hasonló gondolat menettel a 3. kérdésnél 37 a válasz. Az utolsó pedig így hangzik "Ha egy természetes szám 5-re végződik akkor osztható 0-val. Az állítás pedig hamis mert 0-val nem osztunk.
2019. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!