Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik hogy végig csak...

Létezik hogy végig csak álmodtam volna?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már velem olyan,hogy lefeküdtem aludni és vannak ezek a néhány másodperces álmok miszerint rendszeresen valami hülyeséget álmodok és úgy érzem mintha valaki vagy valami megrangatna és felkelek

Tegnap is ugyanez volt csak akkor a 2 felkaromnal. 3x is..

De akkor annyira furcsa volt mintha tényleg nem egyedül lettem volna a szobában. Éreztem a kezét ami megfog és a negatív energiákat az "álmomban" lehetséges ez?

Aztán olyat is,hogy (ez már valamivel hosszabb "álom") tudom hogy nem álmodok fekszek és mintha az agy beszippantana magába és nem tudnék mozogni. Utána mindig beszedulok. Miért van ez?:/


2019. jún. 8. 11:22
 1/2 anonim válasza:

Egy álomban a tudatalatti jeleníti meg a vágyaidat/érzéseidet. A rángatás/rángatózás átélése betegséget is jelenthet, de az érintés az összetartozást jelenti. Talán egy hozzád közeli személy van rád negatív hatással.


Az agyas álom pedig szerintem azt jelenti, hogy túl nagy információáradat ér téged vagy túl sokat kell tanulni, ez gyötör. Az, hogy nem tudsz mozogni természetes, az alvás ún. REM-fázisában történik ez:


"A végtagok izmai átmenetileg képtelenek a mozgásra. Az álmok túlnyomó többsége a REM fázisban történik. A vizsgálatok szerint ekkor az agynak azok a területei aktívak, amelyek a tanulásban, a gondolkodásban, a dolgok megszervezésében vesznek részt. A REM fázisból a legkönnyebb felébredni, ez gyakran meg is történik (rövid időre, néhány másodpercre) de erre a reggeli felébredésnél nem emlékszünk."


Én ezt szűrtem le.

2019. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

"Tudom hogy nem álmodok fekszek és mintha az agy beszippantana magába és nem tudnék mozogni.„


Ezt nevezik alvási paralízisnek. Teljesen normális dolog. Bár ilyen általában tudatos álmodás után/előtt történik.

Mivel az agyad már ébren van, de a tested még nem, és REM fázisban vagy ahol a vázizmaid le vannak blokkolva, így nem tudsz mozogni, az agyad megpróbál magyarázatot találni erre az állapotra. Ezért ilyenkor sokan tapasztalnak olyanokat mintha azt halucinálnák hogy szörnyek jönnek be a szobájukba és félnek. Vagy csak simán előjön az az érzés hogy 'be vagy zárva a saját fejedbe'.


Tudom kicsit talán furcsán fogalmaztam szóval ha vmit nem értesz írj rám, mert én is éltem már át ilyet.

2019. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!