Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bontott arany! Hol tudom eladni?

István19965288 kérdése:

Bontott arany! Hol tudom eladni?

Figyelt kérdés
Helló ha számítógépből bontok vissza aranyat azt hol tudom eladni? És hogyan?

2019. jún. 10. 03:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Leginkább sehol, mert iszonyú sok munka lenne, és mennyiségileg kb. egyenlő lenne a nullával amit ki tudsz bontani a csatlakozókból. Plusz van, ahol még illegális is. Magyarországon nem tudom hogy van.
2019. jún. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van bőven belőle!
2019. jún. 10. 07:11
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Törtarany felvásárlásra keress rá, elvileg át fogják venni, de egy-két ezer lesz a bevizsgálása. Többnyire nem használható ékszereket szoktak törtaranyként megvenni, de van ahol az eladó kérésére roncsolják, azért, hogy lássa, hogy nem akarják utána fazonárral, ékszerként eladni.


pl

[link]

2019. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ez házilag biztos nem gazdaságos!

Csak nagy mennyiségű elektronikai hulladék speciális vegyszerekkel való feldolgozása esetén éri meg. :)

https://www.youtube.com/watch?v=2sZUAprS5KI

2019. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A számítógépekből nem tudsz aranyat kibontani. Az érintkezők vannak mikronos vastagságban arannyal futtatva. Ezt kellene onnan leszedni, hogy aranyként eladható legyen. Aki aranyat vásárol fel, nem vesz át egy memóriamodult kitört lábát, őt csak az arany érdekli hordozó nélkül.

Aranyat minden ékszerboltban átvesznek törtaranyként...

2019. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!