Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt kideríteni?

Valkaiss kérdése:

Hogy lehet ezt kideríteni?

Figyelt kérdés

A nagypapám állítja, hogy két testvére 1955-ben egy időben meghalt gyerekként. Az egyik lányról képek vannak, halotti anyakönyvi kivonatunk megvan, a másikról egyszerűen semmi. Egyetlen egy idős rokon él még, aki viszont azt mondja, a papának csak egy testvére volt.

A papa nagyon pontos leírást adott a nagyobbik lányról, a hajától kezdve ruhái, azt mondta két kis keresztes sírt gondoztak a haláluk után. Én még a familysearchon sem találtam nyomát a nagyobb lánynak (a kicsi meglett, bár elírt vezetéknévvel).

Azt hiszem az egyetlen megoldás a rejtély kiderítésére, ha megtudom, eltemették-e a lánykát a bácsalmási temetőbe. Mert ha nem, de a másikat igen az már egyértelmű. A temetőknek van archivuma? A sír(ok) nincsenek meg az biztos, nem fizették ki a megváltási pénzt. Nem találok elérhetőséget sem. Hova lehet írni, ki segíthet ebben?

Én nem tudok állást foglalni, mert valóban nincs nyoma a lánynak, de a papa hogy hallucinálhatta volna be, hogy van még egy testvére. 1955-ben ő is majdnem meghalt, lehetne azt mondani, hogy a trauma miatt, de mi értelme lenne egy halott testvért elképelnie magának... Maximum úgy lenne logikus, hogy képzeletbeli barát vagy valami,

Bonyolult ügy, tudni akarom a választ


2019. jún. 11. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Az adott hely levéltárát kellene szerintem felkeresned, ha mást már próbáltál, de ott nincs semmi, és a sírokat sem tudod már megnézni. Valóban lobikátlannak tűnhet, hogy ilyet képzeljen, de az ilyesféle tévképzeteknek általában sokkal mélyebb gyökere van, mint egy kívülállóként logikusnak tűnő magyarázat.
2019. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen a sírok nincsenek meg az tuti. Papa 10-15 éve megpróbálta megkereseni de már akkor nem volt meg. De még akkor is azt mondta, "testvéreimet" megyek megkereseni.

Én ezt ezerszer átgondoltam szerintem ilyet max a súlyosan mentális betegek képzelek csak. És a papa elfogadta a testvére(i) halálát nem szomorkodik miatta, hisz 64 éve történt.

Azt se lehet mondani hogy nem tette túl magát.

De akkor bepróbálom a levéltárat. Köszönöm

2019. jún. 12. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!