Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az adóbevallás idén ennyire...

Az adóbevallás idén ennyire automatikus?

Figyelt kérdés
Tavaly legalább kaptam róla egy összesítőt, de most még azt sem. Mintha nem is létezne adóbevallás. Ez lehetséges, hogy ennyire automatikus?

2019. jún. 11. 19:20
 1/8 anonim válasza:
Ha igényeltél automatikos elkészítést akkor már kapnod kellett volna, azért hogy ha látsz módosítani valót akkor tudj korrigálni, ha nem küldessz választ akkor elfogadod amit küldtek és kész. Ha nem kaptál semmit érdeklődj az ügyfélszolgálaton.
2019. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen kaptam egy összesítő szerűséget, lehet, hogy az az?
2019. jún. 11. 19:34
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"A munkahelyemen kaptam egy összesítő szerűséget, lehet, hogy az az?"


A munkahelyedről KELLETT kapnod egy 18M30 nyomtatványt (ha be vagy jelentve...), ez kellhet az adóbevallás elkészítéséhez/ellenőrzéséhez. Ezt nem a NAV állítja ki, hanem a munkahelyed. Ha nincs más bevételi forrásod, akkor ennek egyeznie kell a NAV által elkészített adóbevallással.

2019. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A NAV általit hol tudom megtekinteni?
2019. jún. 11. 20:18
 5/8 belapus ***** válasza:

Regisztrálnod kell egy Ügyfélkaput.

Infók:


[link]

2019. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs elektronikus személyim, csak személyesen lehet?
2019. jún. 12. 00:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb jobban figyelj! Minden tele volt vele, hogy aki írásban keri a NAV altal elkészített adóbevallási tervezetet, az egy sms-el, vagy telefonon is kerhette, ekkor megküldték postán, átnezhetted volna, módosíthattad volna, ha valami nem stimmel, még a leadási határidő előtt. Mivel nem reagaltál, így a NAV altal készített lett végleges. Ha igényelsz ügyfélkaput, megtekintheted, gondolom van utolagos módosításra is lehetőség, de persze utólag már sokkal bonyolultabb.
2019. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ügyfélkaput csak személyesen lehet igényelni, ha nincs e-személyim?
2019. jún. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!