Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Németországban élek Magyaro...

Ha Németországban élek Magyarországon szerezhetek B kategóriás vezetői engedélyt?

Figyelt kérdés

2 éve élek és dolgozok kint Németországban.

A jogosítványt egyre szükségesebb

Magyarországon van bejelentett lakcímem.

Vizsgázhatok otthon, vagy itt kint kell?

Egyes oldalakon olvastam egy új 2017-és törvényről.

Esetleg tapasztalata van valakinek? Vizsgázott már otthon valaki így ?

Rosszindulatú válaszokra nem vagyok kiváncsi!



2019. jún. 17. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mivel Madarskoba vagy be jelentve így szerintem nyugodtan vizsgízhatsz ott, csak arra készülj fel hogy több hónapig fog tartani, nem tudom hogy így hogy éri meg haza járni?

Meg kell próbálni, sok sikert hajrá.

2019. jún. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak mert több itt kint élő magyar állítja hogy ezt így nem lehet , mert jogosítvány turizmus...

És ha ide kint vezet valaki magyar jogosítvánnyal (amit otthon szerzett (Magyar.o.) miközben életvitel szerűen Németországban élt , az olyan mintha jogsi nélkül vezetne. Érvénytelen ezért . És meg több ezer eurós büntetést is kiszabhatnak...

Valakinek tapasztalat ?

2019. jún. 18. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha fel hívnál egy autós sulit, ott biztosan többet tudnak mondani, nem te lennél az egyetlen aki így csinálja.
2019. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, hivatalosan nem lehet, pont a jogositvany turizmus miatt. Gyakorlatilag meg... ki tudja. A nejem pl nem reg csinalta otthon, de rogton atirattuk nemetre, nem szolt erte senki. De amugy tenyleg van ilyen torveny, nem koteles elfogadni, ha van lakcimed Nemetorszagban. Az hogy otthon is van, nem erdekes. De ez is kb olyan, mint a magyar rendszam. Valaki bukik vele, valaki 10 ev alatt se...
2019. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amit a kettes be írsz, az nem igaz. hatodik éve vagyok életvitel szerűen magyar személyivel és magyar jogsival.
2019. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt értem . Viszont így jöttél ki dolgozni hogy már otthon előtte megszerezted a magyar vezetői engedélyt ? Vagy itt éltél kint , haza jártál és úgy szeretted meg ?
2019. jún. 24. 05:11
 7/8 anonim ***** válasza:
nem, nem... még Magyarországon csináltam, 2003-4-ben.
2019. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vizsgázhatsz..persze ha megtudod oldani.

Faterom így rakta le a jogsit itthon volt 1-2 hetet visszament.. ismét 1-2 hét és így tovább a vizsgáig.

2019. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!