Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha betöltöm a 25...

Szerintetek ha betöltöm a 25 életévemet akkor kötelező menni közmunkára? Ha nincs munkahelyem?

Figyelt kérdés

#betöltöm #a 25 életévemet #akkor kötelező #közmunkára? Ha #munkahelyem?
2019. jún. 19. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Olyannincs hogy kötelező, nem kényszermunkatáborban élünk :D

Az van, hogy ha nem fogadod el a felajánlott közmunkát, akkor ugye munkád se lesz és el fogják venni a munkanélkülieknek járó segélyt is.

2019. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Igen, Pajkarétre leszel irányítva.
2019. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Jézusom, nem a kommunizmusban élünk! Nincs olyan ma Magyarországon, hogy kényszermunka.

Álláskeresési járadék is csak 3 hónapig jár, ha előtte volt megfelelő ideig munkaviszonyod.

Nekem sem volt munkahelyem 3 évig, mert pont a válság idején végeztem az egyetemen. A végzettségemnek megfelelő munka nem volt, egyszerűbb munkákra pedig azzal az indokkal nem vettek fel, hogy túlképzett vagyok. Mégsem vittek el kényszermunkára, börtönbe se zártak "közveszélyes munkakerülés" miatt. Szerencsére már nem ezeket az időket éljük: [link]

Annyi csak, hogy a TB-t fizetned kell magad után. Egyébként senkit nem érdekel, hogy dolgozol-e vagy nem.

2019. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak kiváncsi voltam hogy ha 25 leszek hogy be hivnak e vagy kötelező e enyi!!!!
2019. jún. 19. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem 25 éves kor alatt egyszer sem hivtak be. Két éve elmúltam màr 25 azóta többször is behivtak. Egyszer se mentem nem kotelezo. Mondjuk a munkaugyobol kidobtak ennyi tortent. Most visszaregiztem es jelentkeztem egy olyan kepzesre amivel garantaltan lenne valami melom. Remelem kihuzom kozmunkas behivo nelkul addig amig indul a kepzes. Ha nem akkor nem tudom mi lesz. Nem tudom lehet e veluk egyezkedni vagy sem.
2019. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most mi ez a 25 éves korhatár? Ha kapni akarod azt az óriási összeget, 22800 ft azt hiszem már vagy 10 éve ugyanennyi. 18 éves kortól elküldhetnek közmunkára. El is utasíthatod természetesen, de akkor nem kapsz fht-t, és fizetheted magad után a tb-t.
2019. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze elméletileg bàrkit elküldhetnek közmunkàra. Mégis a 25 év alattiakat valamiért nem zaklassàk ezzel. Azokat beiskolàzni szeretik.
2019. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!