Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amennyiben a csomagomra rájön...

Amennyiben a csomagomra rájön a 27% ÁFA azt milyen módon kell befizetni, milyen intézkedésekkel jár?

Figyelt kérdés

Rendeltem az Egyesül Államokból ebay-en egy csomagot, az ára pont kicsivel a kiszabott ÁFA határ felett van a szállítással együtt (22,1 Euro-tól megy rá ÁFA elvileg, és nekem 22,5 körül van a csomagom), még korábban nem rendeltem EU-n kívülről, szóval ezzel nem volt bajom, most mint első alkalom viszont nem tudom hogy mi is a pontos eljárás ilyen esetben, az USPS tracking szerint a csomagom "Held by Customs" státuszban van jelenleg, szóval számítok rá, hogy rászabják a 27%-os ÁFA-t plusz költségnek (2ezer forint körülre jön ki ha jól számoltam) ezt milyen módon kell befizetni, meg honnan tudom biztosra, hogy kell-e? Küldenek üzenetet, levelet és utalnom kell? Vagy majd a futárnak kell kifizetni átvételnél? Jár egyéb teendőkkel is ennek az intézése?

Valahol egy kínai rendelésekről szóló blog posztban azt olvastam most hogy az a 22 igazából 37 euro körül van mert ha a fizetendő ÁFA nem ér el egy bizonyos összeget akkor elengedik, ez igaz/érvényben van még vagy csak ilyen hoax szerű dolog és ne is számoljak azzal, hogy megúszom az ÁFA ráfizetést?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. jún. 25. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

27% áfa + 3500 forint eljárási költség ha a posta csinálja. Átvételkor fizeted ki az összeget a kézbesítőnek vagy a helyi postán. Előtte kapsz levélben egy tájékoztatást, és egy nyilatkozatot is, amit ki kell tölteni és becsatolni a fizetésről a számlát. Minden infó le van írva a posta.hu/vam aloldalon.


22 euró a határ rendelt küldeménynél, nekem eddig egyszer engedték el miközben fizetni kellett volna, akkor 25 euróra jött ki az összeg.

2019. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg a posta fogja végezni és nem DHL vagy egyéb cég a belföldi kézbesítést, az a +3500 forint elég kellemetlen így, gyakorlatilag így több megy el a belföldi díjakra ezáltal, mint amennyi maga a rendelés volt szállítás nélkül. (És így hogy tényleg csak kicsivel mentem a 22 euro fölé, tizedes nagyságokkal mérve még zavaróbb.) Köszönöm szépen a választ, megpróbálom a postával felvenni a kapcsolatot ez esetben, hogy ha már rá kell fizetni ennyit akkor intézzük gyorsabban hogy a születésnapra biztos ideérjen amire szántam a csomagot.
2019. jún. 25. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy működne, ennyi erővel mindenki odaszólogathatna hogy sürgessék már meg a kézbesítést, és akkor ugyanúgy senki nem kap előnyt ha mindenki előnyt kap.

Ha valami időre kell, legalább 3 hónappal az esemény előtt meg kell rendelned (ha biztosra akarsz menni, legalább 4), mert a postán - főleg vámkezeléssel akár 3-5 hétig is állhat a csomag mire egyáltalán hozzád kerül. Nem csak mindenki rákapott a külföldről rendelgetésre, de még munkaerő-hiány is van a postán, a vámkezelés a csomagok mennyisége miatt pedig torlódik. Csinálják, ahogy tudják, de én nem számítanék semmilyen méltányos bánásmódra, csak mert neked sürgős. Mindenkinek sürgős, hogy megkapja, mindenkinek van oka arra hogy ne várjon heteket a postázásra, de ez nem így megy.


A vámkezelés - főleg minimális határérték-átlépés miatt simán zárulhat úgy, hogy nincs fizetnivaló, ilyenkor a posta vámkezelési díját sem fizeted meg. Attól, hogy bekérik a vámnyilatkozatot, még nem jár automatikusan fizetéssel az ügy, ha megállapítják hogy mehet. Mondom, nekem 25 euróra nem kellett fizetni, és neked csak 22,5 eurós az összeged.

2019. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy előbb kellett volna megrendelnem, maga az ajándék ötlet is eléggé last minute volt részemről és így emiatt a rendelés is, talán nem annyira szűkös még így se a határidő rá, július közepe felé kellene. Remélem igazad lesz és megúszom az extra költségeket, bocsi ha kicsit borúlátó voltam az előbb ezzel csak először kerültem ilyen helyzetbe és kicsit megijedtem, hogy most mennyire leszek megszivatva emiatt. Köszi szépen a válaszokat és az idődet! :)
2019. jún. 25. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!