Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Bazilikában rátok szóltak,...

A Bazilikában rátok szóltak, ha kivágott felsőben szerettetek volna bemenni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 03:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyikben és mikor? Egy falusi templomban is rám szóltak (és jogosan), mert a fejemen felejtettem a kerékpáros sisakomat.

Én úgy tanultam, hogy a vár bármelyik lehet, a Vár a budai.

Bazilikával kapcsolatban nem tudok ilyenről, de ha a pestiről kérdezel, vagy az esztergomiról (van még több is), ott mise alatt nem nézik jó szemmel.

Nagyon nagy a turistaforgalom, mindenkire nem tudnak figyelni, de nézelődőként, figyelmeztetés nélkül sem illik túlságosan nyitott felsőben, térdet szabadon hagyó szoknyában vagy nadrágban bemenni.

2019. jún. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az esztergomiban még mikor gyerek voltam, akkor nagyon bunkón rám szóltak a sapka miatt. Apámat anno a rövid nadrág miatt nem engedték be a tihanyi apátságba.

Bármi elképzelhető ezektől...

2019. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Bármi elképzelhető ezektől – hát ez elég bunkó megfogalmazás

Ha valaki nem tiszteli a hagyományokat, szabályokat, akkor benne van a hiba. Nem vagyok hívő egy picit sem. De ha bemegyek ilyen helyekre, akkor megtisztelem a templomot azzal, hogy illedelmesen viselkedem. Ez a legkevesebb.

2019. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A párommal történt, hogy egyből nekitámadtak, amiért kilátszott a válla, 40fokban, míg mások sokkal lengébben voltak felöltözve és azokat meg hagyta.


Ezért nem értem.

2019. jún. 27. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

3


Én tiszteletben tartom a hagyományokat, de nem értem, hogy attól ki sérül, ha valaki a nyári időjárásnak megfelelően öltözve tér be egy templomba.


Sajnos vannak rossz tapasztalataim a hívőkkel kapcsolatosan. Nyilván ha egy gyermek véletlenül a fején felejti a sapkát, azt könyörtelenül meg kell torolni...


A templomok, kápolnák rendkívül szép helyek, jó lenne néha több időt eltölteni főleg a katolikus templomokban, mert hát ott aztán van mit megcsodálni, de számomra egyúttal rettentően rideg közegek, ahová mielőtt betérsz, le kell nyelned egy 1 méteres karót.

2019. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nyilván ha egy gyermek véletlenül a fején felejti a sapkát, azt könyörtelenül meg kell torolni..."


Látom, nagy a baj a fejekben vagy a fejeken?

2019. jún. 27. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!