Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gégerákom van? Mennyi idő...

Gégerákom van? Mennyi idő alatt alakulhat ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha 1 éve dohányzom, elég sokat,de változó,pl van amikor napi 1doboz, vagy másfél vagy 2 doboz. 2hete állandóan bevagyok rekedve, ha egymás után több cigit szívok el nagyon köhögök, de akkor száraz köhögés fordul elő. És a köhögés már 1hónapja fenn áll. Lehet gégerák kezdődleges stádiuma? Nagyon örülnék ha valaki adna erre minél hamarabb egy választ.

Kérlek szépen kíméljenek az antibagósok a beszólogatástól. Nem azért írtam ki a kérdést hogy kapjam a savat.



2019. jún. 30. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem dohányzom így nem tudom gyakoriak e vagy előfordulnak e eggyáltalán ezek a tünetek annál aki igen de szerintem ne íjedj meg nem hiszem hogy egy év alatt kialakult volna ilyen komoly betegség de a legjobb az lenne ha elmennél orvoshoz hogy megnézzen mi a helyzet.
2019. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tünetek: fulladás, nyelési nehézség, rekedtség, torokfájás, akaratlan fogyás, súlyvesztés, elhúzódó rekedtség, makacs rekedtség, hangszínváltozás, idegentest-érzés a torokban, csuklás étkezés után


A gégerák a gége laphámjának - azaz nyálkahártyát borító hámrétegből kifejlődő - rosszindulatú daganata, amely többnyire a hangszalagon vagy azok alatt, illetve fölött jelenik meg. Ritkán mirigyekből is kiindulhat.


Maga a gégerák a daganatos betegségeknek csak 2%-át teszi ki, de ennek a 2%-nak 85% erős dohányos.


De, de ijedjen csak meg! Lehet ilyen rövid idő alatt is súlyos betegséged, ami halállal végződhet.

Ignorálom a kérdésed. Eddig hat kedves barátom, rokonom halt meg a dohányzás miatt. A legidősebb alig múlt ötven, a legfiatalabb még harminc évet sem élt.

2019. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


az előttem hozzászóló igazat ír.


Van valami sejtésed, hogy miért dohányzol? Mi az, ami függővé tett? Meddig szeretnél élni és milyen életminőségben?

2019. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan egy hónapja van nekem is ez a száraz köhögés ami nem akar felszakadni... Nem dohányzom. Elmentem orvoshoz, a huzat és a légkondi miatt van, ami logikus. Ne rögtön a legrosszabbra gondolj, viszont menj el orvoshoz és talán ez most megadja a löketet, hogy lerakd a cigit
2019. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!