Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell 300. 000 Forintos...

Miért kell 300. 000 Forintos gép a mai tinédzsereknek?

Figyelt kérdés
Csak engem bosszant, hogy sok tinédzser szülei kidobnak az ablakon közel 300.000 Forintot, csak azért, hogy a gyerekük reggeltől estig embereket öljön a videójátékokban? Mi az élvezet a abban, hogy embereket ölnek virtuálisan????! :S
2019. júl. 1. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én gépem 2008-ban fájt kb 120-ba. 2013-as játékot még full grafikán visz 1080p-ben. Jó, nem 60 fps, csak 30. De tök jól elvoltam vele, élvezhető volt a játék.
2019. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Téged az bosszant, hogy te nem teheted meg amit ők (vagy amikor gyerek voltál akkor a szüleid nem tehették meg), ezt irigységnek hívják. Csak az foglalkozik más dolgával és becsmérli le őket, aki nem tudja magának ugyanazt megteremteni, és a megvetéssel kompenzálja a saját hiányosságait. Különben leszarnád, mi van velük. Ha valaki megteheti hogy megvegye a gyerekének, akkor megveszi - ezen nincs mit moralizálni.

Ennyi erővel az általános iskolában iPhone-nal szaladgáló gyerekbe is bele lehetne kötni, hogy bezzeg neki miért van és minek van, míg te max hitelből vehetnéd meg ugyanazt vagy keményen spórolva rá.

2019. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem az bosszant egy kicsit, hogy ezek a gyerekek iszonyatos számítási teljesítményen ülnek, és nem csinálnak vele semmit, csak "játszanak" a gépen (ami az én értelmezésemben menekülés a valóságból).

Holott ezt az számítási teljesítményt hasznos dolgokra is lehet használni. Sok kutatócsoport van, akik valamilyen okból nem tudnak kapacitást bérelni szuperszámítógépen (nem jut a kutatásuknak erőforrás, nem kapnak rá pénzt, stb). Némelyik kutatócsoport ezért a számítási munkát kiadja az interneten keresztül bárkinek, aki hajlandó a számítógépén elvégezni. Feldarabolják a számítási munkát sok kis munkacsomagra, az önkéntes számítógépe letölti, pár óra alatt feldolgozza, majd visszaküldi az eredményt a kutatók szerverére. Fut ezen az elven rákkutatás, gyógyszerhatóanyag-kutatás, fehérjekutatás, különféle csillagászati és matematikai projektek, stb. A tinédzserek "gémer" gépe legtöbb esetben kiválóan alkalmas ilyen elosztott számítási projektekben való részvételre.

2019. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha negtehetik miért ne. Bátyám fiának is valami draga gépe van. Jatszik vele. Nyilván szokott gyilkolaszni is rajta. De ettől meg egy áldott jó gyerek és a 8. Osztályt két négyessel zárta a többi ötös lett. A gépet szülinapok névnapok karácsony és ilyen olyan alkalmakon kapott pénzből vette. Összegyüjtötte rá. Na most ha jól tanul jó gyerek összegyűjtötte a rávalót miért is nem vehetné neg?
2019. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:

42 éves vagyok. Gyerekkorunkban mi is akartunk olyan dolgokat, amik több havi fizetésnek megfelelő összegbe kerültek volna. Mondjuk 1 csillárd darabos LEGO készletet, vagy olyan modellvasutat, amiből háromszor körbe lehetett volna kerülni a házat. Csak hát a szüleinknek nem volt ennyi ránk áldozható pénze. Ma kicsit jobban élünk, most a lehetőségek is nagyobbak. A családi számítógépen sokszor megosztozik a család. Illetve megfelelő bővítgetéssel is el lelhet jutni egy 300 000 Ft-os gépig. (Nota bene nekem a laptopom került ennyibe, bár mondjuk nekem ez erősen munkaeszköz.)


> csak azért, hogy a gyerekük reggeltől estig embereket öljön a videójátékokban


Nem csak ezért. Van egy réteg, aki nem csak játszik a számítógépen. Anno mi is úgy kezdtük, csak mi még Commodore gépeken. De csak elkezdett pár embert érdekelni a programozás is. A mai gyerekek egy része sem csak játszik, hanem mondjuk fel is veszi videóra, feltölti a youtube-ra, ennek nyomán megtanul esetleg egy kicsit videót vágni, készít egy Facebook oldalt, ahhoz Photoshopban próbál összerakni egy borítóképet. A játékon túl megtanul más programokat kezelni, abban jártasságot szerez, egy részük lehet pont ezért lesz később webdizájner, programozó, grafikus, stb… A többségnek persze marad szimplán csak játék, de hát az sem ördögtől való, ha gyerekkorban az ember játszik.


> Mi az élvezet a abban, hogy embereket ölnek virtuálisan?


Igen, vannak harci játékok is. Nem csak azok vannak, de vannak azok is. Oké, bizonyos játékoknál én is meghúznám a korhatárt, hogy hány éves kortól érett valaki ahhoz, hogy azt a képi megjelenést mentális torzulás nélkül befogadja. De önmagában a háborús játékokkal nekem nincs gondom. Végül is mi is játszottunk háborúsdit, csak mi nem számítógépen, hanem fapuskával, fakarddal az utcán. Mi mit élveztünk ebben? Fene tudja, de tény, hogy a fiús játékok között mindig is ott volt a háborúsdi, a különbség mára inkább annyi, hogy amíg mi csak elképzeltünk dolgokat – a magunk érettségi fokán –, addig a játékok ezt meg is jelenítik, és nem mindig a játékos érettségi fokán.


De a harci játékok nem csak az ölésről szólnak. Főleg multiplayer játékoknál nem csak a másik leölése az egyetlen, amit egy játékos csinál, hanem taktikázik, stratégiát tervez, megtanul együttműködni a csapattársakkal, esetleg a csapat érdekében megtanulja, hogy adott esetben neki kell áldozatot hozni.


Vannak olyan játékok, amik háborús természetűek, de az csak az apropó. Egy LoL-ban nagy szerepe van a kooperációnak, taktikának. Egy StarCraftban meg a harc csak az apropó, a játék leginkább az erőforrásokkal való megfelelő gazdálkodásról, a megfelelő taktikákról, stratégiákról szól, kb. annyira egymás leöléséről, mint a sakk esetében. Mert a sakk is a stratégiáról és taktikáról szól, de nyilván néha az ember leüti a másik figuráját, de mégsem az adja a játék lényegét és élvezeti értékét.


~ ~ ~


Viszont úgy 5 éve üzemeltettem Minecraft szervert, és azt kell mondjam, nem a számítógép árával van a fő gond. Még csak nem is a játék milyenségével, mert a Minecraft tud lenni egy nagyon békés, kreatív játék. Volt a szerveren belül un. PVP (Person vs. Person, azaz ember ember elleni küzdelem). Még az volt a tiszta sor, mert aki odament, tudta, hogy ott harc lesz és akár veszíthet is.


A probléma nem is ott volt, hanem hogy a játék olyan területén, ahol tilos volt a harc, ott mentek a leggennyesebb dolgok, a gyerekek egymást lopták meg, csaltak, hazudtak, néha minősíthetetlen hangnemben beszéltek. És itt bejön egyik oldalról a szerver üzemeltetőinek a felelőssége, hogy mennyire felügyelik mindezt, mennyire szolgáltatnak igazságot a játékban. A legtöbb üzemeltető erre nem képes, egyszerűen azért, mert nincs elég ideje, vagy maga is játszik, ahelyett, hogy a moderátori feladatait látná el.


De bejön a szülő felelőssége, hogy nem csak hagyja a gyereket játszani, hanem megismeri azt a játékot, amivel a gyereke játszik, nyomon követi, hogy mi történik a gyermeke irányította karakterrel. Mert ha a szülő egy kicsit megismerné a Minecraftot, és azt látja, hogy a gyerekének egyik napról a másikra lett 50 darab gyémánt blokkja, akkor tudni fogja, hogy ahhoz tisztességes játékkal nem lehetett hozzájutni, és a szülőnek lenne felelőssége abban, hogy ilyenkor azért elbeszélgessen a gyerekével.


A szerveren végzett moderátori tevékenységem nyomán nem egyszer kerültem kapcsolatba a szerveren játszó gyerekek szüleivel, akik panasszal éltek, hogy hát a gyermeküket 3 napra eltiltottuk „igazságtalanul” a játéktól. Aztán persze mikor elmeséltem, hogy mi vezetett a 3 napos büntetéshez, akkor a legtöbbször az volt a válasz, hogy „na, majd elbeszélgetek Pistikével”. Ez a tapasztalat is azt erősíti, hogy a szülők egyszerűen nem fordítanak kellő figyelmet, hogy a gyermekük az interneten mit is csinál tulajdonképpen.

2019. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy havi fizu. Mint régen. A videójátékok fejlesztenek és jó szórakozás is.
2019. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!