Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi hogy le...

Más is úgy érzi hogy le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Látom facebookon hogy egyeseknek bejött az élet. New York, Mercedes, pózolás és nem bűnözésből keresett pénzből hanem tisztességes munkával. Fiatal srác, New York zöld övezetében kívül belül gyönyörű házzal, ami igényesen felújított, rendezett előkert, 2 garázs stb. Valamit nagyon jól csinál. Csorog a nyálam, mert olyan mint a filmekben, idillikus környezet. Gondolom ott bérlik a házakat és a fizetés is jó, ezért tudnak színvonalasan élni. De hát ezekhez képest mi hol vagyunk és leszünk....
2019. júl. 3. 05:20
 1/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
50%

Nem tudjuk, mert nem írtad le, hogy te hol vagy :)


Mindig lesz olyan a környezetedben, aki sikeresebb nálad, ezzel meg kell tanulnod együtt élni. De vannak statisztikai adatok, inkább ahhoz mérd magad:


Az átlagfizetés kb. 230 ezer.

2019. júl. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak odaáll egy (idegen, de jól kinézö) ház elé és lefényképezteti magát.
2019. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy az övé, ha meg az övé nem lehetsz biztos, hogy nem e bűnözésből van, ha meg megdolgozott érte, hadd élvezze!


én elég jól keresek, nagyon sokat tanultam érte és sokat is dolgoztam érte, a környezetemben én vagyok az akire irigyek sokan, hogy "mennyire bejött az élet", de ez hülyeség

mindenkinek meg van a maga élete, a saját útja, nem arra kell vágyni ami másnak van

ha meg sokat akarsz elérni, akkor dolgozz meg érte! nem lehetetlen, csak sokan nem is mernek belevágni


ez olyan, hogy amikor kérdezik tőlem, hogy hogyan lehet XY-t megcsinálni, mondom kezdésnek legalább 1-3 év tanulás, aztán 1-2 év alatt simán megtudja csinálni, akkor "óóó ilyen sok idő? akkor bele sem kezdek"

aztán elmegy 6-7 év és még mindig ugyanott tart és mit tett, hogy hogy jobb legyen? semmit


sokaknak már az 1-2 év tanulás is sok, én 12 éve napi szinten tanulok elég sokat, főleg önszorgalomból, évek óta dolgozom, mégis mellette otthon elég sokat tanulok


főleg azoknak kellene tanulniuk akik az iskolás éveik alatt semmit nem tanultak és most várják a csodát, pedig csoda nem fog történni

2019. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szír származású srác, de Magyarországon éltek már 30 éve, úgyhogy ő itt született, aztán pár éve New Yorkban él. Jogász, jól keres, viszont a szülők is sokat támogatták. Nem tudom konkrétan hogy saját vagy bérelt ház, de akkor is elég durván hangzik hogy alig 30 éves és drága kocsi. Nem irigylem tőle, csak itthon egy frissen végzett jogász nem biztos hogy rendelkezik ekkora vagyonnal. Szóval ország és ország között ennyi különbség van. Itthon a szegény nyugdíjas emberek sorra panaszkodnak nekem hogy alig van nyugdíjuk és 40 meg 45 évet dolgoztak le bányában illetve olyan helyeken ahol örökös betegséget kaptak. Itt nincs megbecsülve a munkás.
2019. júl. 4. 13:12
 5/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Értem, szóval az a baj, hogy más országokban más az életszínvonal.


Akkor becsüld meg, amid van, mert Magyarország benne van a világ leggazdagabb negyedében :) Nyilván nem egy Norvégia vagy Svájc, de jobban élünk a világ háromnegyedénél.

2019. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh, sajnos ezzel nem értek egyet! Magyarországon ismerek olyan településeket ahol akkora a szegénység hogy szavakat nem találni rá. Pl Mátraverebély Szentkút környéke. Voltam pár héttel ezelőtt arra a hegyekben és valami siralom. A táj gyönyörű, de a szegénység lesújtó. És gondolom az a környék minimum 50 km-es körzetben ugyanolyan színvonal.
2019. júl. 4. 14:41
 7/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem kell egyetérteni, ez tény :)


Természetesen vannak mindenhol nyomortelepek és burzsuj negyedek is. Az átlagot kell nézni.

2019. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!