Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes elkezdenem...

Szerintetek érdemes elkezdenem csellón tanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most ismertem meg a 2cellos-t és nagyon megtetszett a hangszer és az ahogyan játszanak és mindig is akartam valamilyen hangszeren játszani. Jövőre terveztem zongorán vagy hegedűn tanulni de most inkább a cselló érdekel. Lehet sőt valószínű hogy csak azért érdekel a cselló mert most nagyon rákatantam a 2cellos-ra de mivan ha nem, mert még nem nagyon hallottam ahogyan csellón játszanak.

Meg még az lenne a kérdésem hogyha valaki csellón akar tanulni akkor ahoz hegedűn is kell valamennyit vagy egyből a csellón tanul, mert akkor ez is lehetne egy lehetőség, hogy hegedű és utána ha még mindig szeretném akkor cselló.


UI:Nincs semmi bajom a klaszikus zenével, de nem a kedvencem!


Bocsánat az ilyen hosszú szövegért! :)



2019. júl. 7. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a., Igen, ha szívesen csinlnád, akkor miért is ne...

b., Lehet hogy tényleg csak egy hírtelen fellángolás, és késöbb csalódni fogsz

c., Kezdő hangszernek nem éppen hegedű/cselló (tehát vonós hangszer szolott lenni), de azzal is lehet kezdeni

+d., Ismerősöm 2év hegedülés után váltott csellóra (indokát nem tudom), de hamar ott is hagyta, és azóta a néptánc érdekli (tehát nem feltétlenül a cselló volt az oka)

2019. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél rajta játszani, akkor érdemes.

De lehet, hogy ez csak egy fellángolás, mert én is ugyanígy rápörögtem a csellózásra, miután felfedeztem őket. :D

Hagyd egy kicsit emésztődni a dolgot és csak utána dönts.

2019. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2019. júl. 7. 14:55
 4/5 anonim válasza:
100%

Lehet azzal kezdeni, viszont azt vedd figyelembe, hogy nehéz hangszer mindkettő. Tanár kötelező hozzá, és kivéve ha valami hatalmas veleszületett érzéked nincs hozzá, akkor néhány év mire élvezhető lesz hallgatni.


Ezen kívül én 9 év után váltottam hegedűről csellóra, és nagyon szeretem, szerintem az egyik legjobb, legsokoldalúbb hangszer. Néha küzdeni kell vele mert a technikai része tud bonyolult lenni, de kitartással bármi elérhető.


Hajrá ;)

2019. júl. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. júl. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!