Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy olyan osztálytársunk,...

Van egy olyan osztálytársunk, aki úgymond egy kicsit gyagyás. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy ez nem szép.A mi osztályunkban mindenki más egyéniség,őt valahogyan nem annyira kedveljük..Fára mászik,táncol tök hülyén a suli előtt, elsősökkel játszik és idétlen leveleket küldd a tanároknak.Mi próbáltuk megszokni (kb 4 éven át) de hiába..Ő kb 4 évesre hasonlít szellemileg.És szerintem nem tud megváltozni..Mi már egyszerűen nem birjuk elviselni.De megpróbáltuk...
2007. dec. 8. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

és ez miért zavar titeket? ahogy így leírtad nekem tök szimpi:D

igazából nem hiszem, hogy a véleményetek bármiben is befolyásolná őt, úgy látszik, túl mélyen van elveszve a saját kis világában... ettől függetlenül megpróbálhattok vele beszélni, hogy fogja vissza magát, de szerintem inkább a tanároknak szóljatok, vagy az iskolapszihológusnak.

2007. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Nekem is volt ilyen osztálytársam. Mi másodikosok voltunk, amikor hozzánk került, neki ötödikesnek kellett volna akkor lennie, de lehet hogy hatodikosnak. Szegény még olvasni se tudott rendesen, és időnként bepisilt, mert nem szólt, hogy ki kell mennie. Azt hiszem, egy évig volt velünk, és átkerült kisegítő iskolába. Ő másodikosokkal játszott (velünk) beszélgetni is lehetett vele. Mi elvilseltük, tudtuk, hogy szegény kissé értelmi fogyatékos. Néha csinált hülyeségeket is, de mi szerettük.


Talán tényleg igaza van az előttem szólónak, vagy a sulipszichológusnak, vagy a tanároknak kellen valamit vele csinálni. Szerintem nem a ti dolgotok, hogy elítéljétek őt. Egyébként nekem is szimpi az osztálytársad.

2007. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Már az is dicséretes, hogy megpróbáltátok! És mivel ti egészséges, a világra nyitott, magas IQ-val megáldott gyerekek vagytok, előbb-utóbb megtaláljátok a megoldást. Tolerancia, türelem, megértés, szeretet, stb.


Ha ő nem tud megváltozni, az még nem biztos hogy azt jelenti, hogy ő értéktelen emberke. Csak más mint a többi.


Ha megszeretni nem tudjátok, akkor csak egyszerűen kerüljétek ki. DE egy sérült embert bántani, az rólatok állít ki szegénységi bizonyítványt....

2007. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
inkább ő egyéniség
2007. dec. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szerintem nem is kedvelhet mindenki mindenkit. Ahogy már előttem említették: ő a saját kis világában él. Ha neki jó, amit csinál, akkor tegye, hisz joga van hozzá... Egyébként miért baj,hogy fára mászik és elsősökkel játszik (stb.)? Én 9.-es vagyok és még mindig csinálok ilyeneket és senkinek nincs vele baja. Abba belegondoltatok, milyen lenne, ha tényleg gagyás, vagy egyéb dologgal küzködő osztálytársatok lenne? Nekünk történetesen egy vak osztálytársunk van, aki órákon és szünetekben énekel, és néha elég idegesítő kérdései vannak. Ráadásul a tanárok kivételeznek vele. Nekünk sem tetszik, de alkalmazkodnunk kell a körülményekhez. Próbálunk neki segíteni, amikor csak tudunk és próbálunk vele kapcsolatot tartani. (Ami nem is olyan könnyű.) Szval szerintem próbáljatok meg vele beszélni, kérdezzétek meg tőle, miért csinálja ezeket, vagy simán ismerjétek meg közelebbről. A végén még kiderül, hogy nem is olyan gagyás! ;)
2007. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit ne tegyél inkább!

miért nem kedvelitek?

lehet egy kisegitő iskolában lenne a helye, a saját kis társai között, és nem érnék ekkor megpróbáltatások..

nézd meg milyen érzéseket hoz ki belőled és a társaidból ez a kis ember, mire tanit a viselkedése? nem birjátok elviselni- miért, mert nincs tolerancia, türelem iránta, ezt hozza ki a "furcsa" viselkedésével --ami belőletek hiányzik

jó tanulást!

2007. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ti félreértitek a dolgokat: Mi már nagyon sokszor megpróbáltuk, és nem elutsaítjuk, sőt: még nem is mondtuk neki semmi rosszat, és szeretjük őt. Csak egyszerűen fel kéne már nöjjön..
2008. febr. 8. 17:54
 8/11 anonim válasza:
éppenséggel nem kell. nem vagytok hozzá senkik hogy megmondjátok a másik mit csináljon, és ha ő gyerek akar maradni élete végéig, akkor úgy is lesz. Mintha lenne bármi jó is a felnőttségben úgy beszélsz. A hiba az ön készülékébven van nem a másikban.
2008. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most már tényleg elég, hát nem értitek, idegesít minket, ti nem tudjátok elképzelni őt, annyira gyagyás, egyfolytába a szex a téma nála, amikor azt sem tudja mi az.. na meg pasizik.. hátt álljon meg a menet, most mi lennénk a hibások, h lehülyít az egész suli előtt?
2008. máj. 28. 16:43
 10/11 anonim válasza:
Szerintem minden osztályban van egy gyagyás, de ne közösítsétek ki! Van ok rá, amiért ilyen. Lehet, hogy családi problémák, vagy ilyesmi... ha valaki különcködik, akkor annak van oka. Tudom, én is "dilis" voltam mások szemében sokszor. :D Próbáljatok meg beszélgetni vele, kicsit elhülyülni, megismerni; lehet, hogy nem is "dilis"!
2010. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!