Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túl kövér vagyok a motorozáshoz?

Túl kövér vagyok a motorozáshoz?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok kb 175 cm magas illetve 150kg ( fiu) A kérdésem a következő: Egyik haverom kitalállta, hogy motorozzunk namost én is szeretném ( tekintsünk most el a, , motoros múlt" illetve egyebektől) én úgy gondolom, hogy kövér vagyok ahhoz, hogy motorozzak. Szerintem hülyén festenék a motoron. A véleményetek érdekelne, igazam van, tényleg túl kövér vagyok? Vagy ha tévedek esetleg tudnátok ajánlani olyat ami jó lehet nekem?

2019. júl. 10. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Rendkívüli módon elhízott vagy. Az ideális súlyhatár felső értéke 82 kg, te közel a duplája vagy.

Fel tudnál egyáltalán ülni a gépre?

Ha 19 évesen ilyen kövér vagy, ne a motorozáson járjon az eszed (nem is lehet még jogsid), hanem a súlyod normalizálásán, amelyhez feltétlenül orvosi segítségre van szükséged.

2019. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,tisztában vagyok azzal,hogy fogynom kell hidd el ezzel semmi újat nem mondtál, sokszór próbáltam már különböző fogyókúrát de 1-ik sem működött nállam.
2019. júl. 10. 18:08
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos azt kell mondjam, hogy igen, túl kövér vagy hozzá.
2019. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak a motorozáshoz vagy az. Szerintem fel se tudnál ülni rá.


Ha többféle fogyókúrát kipróbáltál már és nem működött, az azt jelenti, hogy vagy nem is tartottad be rendesen a diétát, vagy pedig valami hormonális dolog van a háttérben, amivel orvoshoz kell menni. Nem szabad beletörődni ilyen mértékű többlet súlyba. A térdedet, a szívedet iszonyatosan megterheli. Fiatal vagy, ne tedd magad tönkre.

2019. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lacagyerek ***** válasza:
66%
Na szerintem kezdjük az elején. Azzal én nem foglalkozok h "úristen fogynod kell!!!" mert azt te tudod intézni nekem ehhez semmi közöm. Viszont attól függ h milyen stílusú motort akarsz gondolok itt olyanra h gyorsasági, chopper, stb Mi vele a célod? néha kerülni vele párat kb 20-30 km vagy pedig hosszabb túrák akár 3-400km (bár gondolom kezdőként nem ez a célod) Milyen jogsid van? mekkora motort akarsz? (mármint köbcentire értem) Én így "látatlanból" azt javasolnám h ezzel a súllyal lehet nem volna a legjobb ötlet egy sportgép márcsak a kényelem miatt is viszont talán egy chopper szerintem nem volna rossz döntés. Én láttam már olyan chopperest aki lazán volt 190cm és ehhez olyan 160-170 kg társult. És nem mondom h "csúnyán" nézett rajta ki, jólvan a motor is volt akkora mint egy kissebb terepjáró:) de külömbenis tegyük fel h talász egy neked való motort ami kényelmes meg neked megfelel akk nem teljesen mindegy h hogy nézel rajta ki. Legalábbis én akárhányszor mentem motoros találkozóra még soha nem találkoztam olyan emberrel aki ezt nézte volna. Úgyhogy nézegessél a stílusok között és lesz ott neked való is. Széles utat, szűk p....!
2019. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lacagyerek, köszönöm végre egy normális hozzászólás! :)

Vólt Am kategóriám,lassan 2 éve van kocsi jogsim és azóta vezetek is. Am nél volt robogóm majd utánna egy 50 ccm es supermoto volt nem volt egyik sem kényelmetlen stb akkoriban olyan 120kg lehettem.

Maga a testalkatom is ilyan jóóó 100kg ra van ,,kitalálva" tehát értem ezt úgy, hogy azért váll szélességem is van nem egy labda vagyok, senki sem mondott még szemre 120nál többnek( fogyásban is olyan 30-40 kgt szeretnék leadni,nem anoreksziás illetve ilyen 70kg-s szeretnék lenni nem is tudnám magam úgy elképzelni.

A2-t szeretnék csinállni az 35kw 42le elvileg persze szivesen vezetnék 1 sport túra gépet de az még nem hiszem, hogy nekem való inkább ilyen túra endúróra gondoltam rövidebb/hosszabb utakra.

2019. júl. 10. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázzuk, hogy 19évesen normál, tehát nem kisportolt izomzat mellett 65-78kg lenne az ideális testsúly 175cm-hez, közel sem néz ki anorexiásnak egy ilyen ember. Anorexiásnak 55-60kg-val néznél ki. Szerintem ha 85-90kg körülire le tudnál fogyni, az még az egészséges túlsúlynak számít. 175centihez 100kg, 40évesen talán elfogadható, de akkor sem kellene 90fölé menni. Ezt muszáj volt kiírnom magamból. Másrészről pedig, ha találsz egy számodra kényelmes motort, és elvisz mindenhova gond nélkül, akkor tök mindegy hogy nézel ki rajta, élvezd.
2019. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy enduro vagy nagyobb chopper elbír. Az más kérdés, hogy te nem bírnád magad, és a hátad, nykad megfájdulna egy idő után.
2019. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A motoros talalkozókon vagy az utakon a NORMÁLIS emberek nem azt nézik milyen vagy az a lényeg neked jó legyen sok sikert a motorozáshoz csak jól meg kell választani a járgányt ( én is motorozok igaz lány vagyok de hidd el nagyon jó élmény)
2019. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lehet, hogy motorhoz talán igen, nem tudom. De quadhoz biztos nem :)
2019. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!