Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hónap végén, forgalmi...

A hónap végén, forgalmi vizsgám lesz b kategóriából. Hogyan zajlik egy viszga? Jótanácsok? Hány percig tart a vizsga? És hány kötelező megfordulás és parkolás lesz?

Figyelt kérdés

2019. júl. 12. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jön a vizsgabiztos, elkéri a személyit, lakcímkártyát, nekem mondjuk kérdéseket tett fel, pl. “Anyja neve, születési hely, dátum.”


Napi első elindulás teendői, igazából végig sem nézte, csak mondta, hogy hajtsam végre, addig ő bement az épületbe.


Beültem az autóba, jött a vizsgabiztos, húztam útvonalat, elmondta mi lesz és mik a feladatok, amiket meg kell csinálni, én az egy ívű megfordulást és a balra előre merőleges parkolást húztam.


Elindultunk, köröztünk a városban, egy jó helyen szólt az oktatóm, hogy érdemes lenne itt megcsinálni az egy ívűt, ott végre is hajtottam.


A végén visszamész, ahol elindultál, beparkolsz, kézhez kapsz egy bonyolult lapot amit az elején aláírtál, nálunk csinálnak olyan szivatást, hogy végigvisznek, de lehet ott közlik, hogy megbuktál, szóval ennek függvényében egy bekarikázott 1 vagy M lesz a lapon.

2019. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

És hány perces a vizsga?

2019. júl. 12. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt, részletesen ismertetik, még ábrák is vannak: [link]

A 27. oldaltól nézd, onnan, hogy „2.) Forgalmi vezetés – B-VF”


Olvashatod, hogy a forgalmi vezetés vizsga időtartama 60 perc, melyből a vizsgázónak a közúti forgalomban járművet vezetnie 50 percen keresztül.

A forgalmi vezetés vizsga során a vizsgázónak

• a vizsga elején el kell végeznie a jogszabályban kötelezően előírt, a járművön végrehajtandó ellenőrzéseket, napi első elindulás előtti teendőket (Elindulás előtti teendők),

• a vizsgabiztos által a Minősítő lapon előzetesen kijelölt vizsgaútvonalon elindulva a szakoktató tájékoztatása, útirány meghatározása alapján a forgalmi szabályok betartása mellett önállóan kell a közúti forgalomban járművet vezetnie 50 percen keresztül


Azt is láthatod, hogy 7 manőverezési feladat van, és azt is olvashatod, hogy ebből 2-t kell végrehajtani; 1-et az 5 parkolási manőverből, 1-et a 2 megfordulásból. A vizsgabiztos a Minősítő lapon jelöli ki előre a 2 feladatot; hogy ne vádolhassák rosszindulattal, a gyakorlatban, többnyire a vizsgázó húz feladatot, azt jelöli be a lapon.


A követelmények is részletesen le vannak írva (mind a vezetéshez, mind a manőverezéshez), a megengedett javítás is ismertetve van; illetve, a hibavonal alkalmazása és az értékelés is.

2019. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld új :)
2019. júl. 12. 11:01
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
9%
Vittem egy üveg drága italt. Elvittük a vizsgabiztos garázsába majd visszajöttünk az iskolához. 20 perc volt. Átmentem.
2019. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!