Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok mesélni a vidéki...

Tudnátok mesélni a vidéki életről?

Figyelt kérdés

Én kiskorom óta nagyvárosban lakok és felnőtt koromban nagyon szeretnék egy farmon lakni. Ez persze most még csak álom, nem biztos. Ezért szeret-ném kérdezni, hogy lenne itt olyan valaki aki tudna mesélni erről. Pl milyen a közösség, vagy hogy hogyan kell bánni az állatokkal, van e olyan kötelező dolog amelyet alkalmazni kell, ha pl. Otthon állítanánk elő a tejet.

Oké, ez furán hangozhatott de én nem vagyok ezekben jártas viszont nagyon is érdekelne.


Bármilyen információnak nagyon örülök.



2019. júl. 15. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Romantikus elképzelés, a valóságban szopás. A falu is az ha gazdálkodással foglalkozol, a tanya meg überszopás. Felejtsd el. Hobbiként legfeljebb.
2019. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanúja voltam ilyen beszélgetésnek, ahol egy városi emberke nagyon eszményítette az ilyen "vidéki életet", aztán pára akik faluról, tanyáról költöztek be a városba felvilágosították a dolgok árnyoldaláról is.
2019. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, 𝐧𝐚𝐠𝐲𝐨𝐧 nem véletlen, hogy faluról költöznek be az emberek a városba, és csak nagyon ritkán fordítva.
2019. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nem olyan a falusi élet mint régen, mert régen jobb világ volt falun.Most már én is faluról kiköltözöm kisvárosba.


Túl kemény városi szemmel,rengeteg meló van vele.Ijesztően számomra.

2019. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egy nyugodt kis városban értékesebb az élet a jövő szempontjából.Itt nincs mit csinálni, mivel csak templom,kocsma, meg focicsapat van. Amik gázosak tutira.Őrület van!
2019. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én alig vártam, hogy a csemetéim önállóak legyenek, és húztam is vidékre. Sokakkal ellentétben ugyanis szerintem városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Persze az tény, hogy valamit valamiért. Ha igazán élni akarsz, fel kell adnod a kényelmedet, sőt az elsőbbségedet is, és a gondjaidba vett élőlények, sőt élettelen javak sorsát kell előtérbe helyezni. Állatot tartani csak úgy érdemes, ha kinyalod a seggét is. Növényt termeszteni csak maximális odafigyeléssel, türelemmel lehet, szabad. Érteni kell mindenhez, legalább az alapszintig. Víz, villany nem foghat ki rajtad, de még az ácsszekercének, a kőműveskanálnak is passzolnia kell a kezedhez. Régen azt mondták; buta paraszt. Hát, kérem szépen, ez egy akkora marhaság, amekkorát világ nem látott még. Annak a buta parasztnak ezer dologban kellett/kell otthon lennie!

Én szeretem ezt a fajta tevékeny életet, a napi sikereket, de ismerek nem egy volt panellakót, aki keservesen megbánta, hogy "romantikára vágyva" vidékre költözött. Szóval jól gondolod meg!

2019. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nyilván a józan paraszti ész minden forrása!
2019. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!