Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van aki tudja/érti, hogy az...

Van aki tudja/érti, hogy az egyetemen lényegében miért csak államilag támogatott finanszírozási formával lehet ösztöndíjhoz jutni?

Figyelt kérdés

Például: tanulmányi, kiemelt tanulmányi, tanulmányi emlékérem, szociális vagy akár alaptámogatás.


Azt értem, hogy normatívát csak az államilag támogatott emeberek után ad az állam,így lehet, hogy hiába szín ötös valaki...nem fog kapni tanulmányi ösztöndíjat, ha magának fizeti az egyetemet.🤔


De szerintem baromira bosszantó, hogy lényegében annak,aki maga fizeti az egyetemet, az ennyire kizáródik lényegében minden ösztöndíj lehetősége alól, hiába felel meg minden más feltételnek.


Van még valaki,aki szerint ez "nem oké"?...nem mintha tehetnénk ellene.😅


2019. júl. 21. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az önköltségeseknek mind az az álmuk, hogy évfolyamelsők lesznek és akkor talán átrakják őket államilag finanszírozottra, ha az államilag finanszírozattok közül kipereg egy. Persze ha valaki elért annyi pontot, ami az államilag finanszírozott jogászképzéshez kell például, az nem túl esélyes, hogy ki fog peregni.
2019. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Na végre valaki feltette ezt a kérdést! Én is önköltséges vagyok, és nem értem, hogy miért hiszik azt, hogy attól mert valaki fizet tandíjat, gazdag és nem jár neki ösztöndíj. Átlagosnál kicsit jobb színvonalon élek, mégis jól esne nekem is a havi tanulmányi ösztöndíj, és még talán szociálist is kapnék (betegségre, távolságra). De én már is gondolok erre. Szerencsére az önkormányzattól jár támogatás.
2019. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na nekem még az se jár "hálistennek"... amugy nekem sem az életem függne attól az esetleges pár tízezer forinttól,amit mondjuk a tanulmányomra kaphatnék, de amolyan szolidaritásból vagy hogy mondjam. Basszus ha valalinek már van olyan jó jegye, főleg ha mondjuk tényleg 4-5 körül van...és kapna érte akár havonta 20ezret, azért nyilván nem utasítanám el. De ha magadnak fizeted az egyetemet, még erre sincs lehetőség hogy a tanulmányod után kapj valamit...szerintem elég elkeserítő ez a helyzet. De biztos azért van így merz így sokkal kevesebb embernek jár és nem kell annyit fizetni az államnak.

Viszont szerintem ez valamilyen formában számíthat diszkriminációnak nem? Elvégre így az,aki önköltségesen van még esélye sincs ilyenekre..

2019. júl. 23. 09:30
 4/4 anonim válasza:

Nálunk a SZE-n van költségtérítés mérséklés, és ha 4 felett van az átlag akkor már általában 10%, 20% stb. százalékot szoktak engedni. De tesómnak valamelyik félévben 5 lett az átlaga és nem kellett kifizetni azt a félévet. Te melyik egyetemre jársz?

Szerintem is elkeserítő ez a helyzet. Hidd el, majd amikor mi már végzünk, majd talán akkor lesz valami fejlemény az önköltségesek támogatásával kapcsolatban. Mindig ez van.. :D

2019. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!