Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki jogosult elvenni a személyi...

Ki jogosult elvenni a személyi igazolványomat? Mik a jogaim egy végrehajtóval szemben?

Figyelt kérdés

Egy albérlőm aki ellen végrehajtás van és ide van bejelentve tartozik az OTP faktoring ZRt-nek.

Nem volt itt.

El akarták venni a személyimet, hogy nekik ehhez joguk van. Nem adtam oda, csak bemutattam nekik és kértem az ő igazolványukat is. Ők azt bemutatták. A saját személyi igazolványukat nem akarták.

A kérdés, hogy elvehetik, vagy elég csak bemutatnom?


Majd alá kellett volna írnom egy jegyzőkönyvet, hogy nincs itt az albérlő. Ki is töltötték, de az adós helyére mutattak. Mondtam, hogy akkor most azt áthúzom és csak úgy írom alá, mert az adós nem én vagyok. Ezt megtíltották. Jelezték, hogy megtagadom az aláírást és inkább elmentek.



2019. júl. 22. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem TE tartozol a behajtóknak, akkor semmi közötök egymáshoz, tőled semmi igazolványt, papirt nem kérhetnek, nem irattathatnak alá.
2019. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ketten voltak. Az egyik korrekt volt, neki elég volt bemutatnom. A mási ki akarta venni a kezemből, de nem adtam oda neki.

Azt mondta, hogy be kell mutatnom, nem e az adós vagyok.

Bemutattam és kértem az ő személyi igazolványukat is.

:)

Persze ők nem mutatták be, csak a hatósági igazolványukat.

Azt mondta nem jó fej csóka, hogy ő hatóság oda kell neki adnom. Megtagadtam. Mondtam, hogy szerintem csak a rendőr veheti el, ő csak akkor, ha ellenem folyik eljárás.

2019. júl. 22. 15:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem behajtó volt, hanem hatósági végrehajtó!
2019. júl. 22. 15:49
 4/4 anonim válasza:

A bírósági végrehajtó jogosult felszólítani az eljárásban résztvevő személyt a személyazonosság igazolására - 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról, 5. § (4).


Természetesen az albérlő helyett a kérdezőnek nem kell aláírnia a jegyzőkönyvet.

2019. júl. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!