Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ez megengedett a gyakorin?...

Ez megengedett a gyakorin? Vagy lehet baj ilyenből?

Figyelt kérdés

Láttam sok kérdést ahol emberek magukról tesznek fel képet vagy egy hírességről és azt kérdezik, hogy ki mennyire tartja szépnek.

Ha ezt megtenném olyan ember képével aki nem én vagyok de nem is híresség hanem átlagember, viszont érdekel mások véleménye róla, az megengedett?

Vagy ha olyan képről van szó ami amúgy is fent van valahol a neten, akkor elvileg bárki láthatja szóval simán jogos?


2019. aug. 18. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabályzat tiltja magánszemélyek adatainak közlését, a képmás is személyes adat. Minden oldal láblécben ott a link a szabályzathoz, ha meg akarod nézni mit lehet vagy sem.
2019. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megengedve, moderàtor kitörli mivel nem tudjàk ellenörizni tényleg te vagy e a képen, màs àtlagemberröl meg nem tehetsz ki képet. Max akkor nem törlik ha senki se jelenti be és nem veszik észre.
2019. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval ha nem mondok el semmi infót az illetőről, nem derül a neve, hány éves, ki ő, akkor is szabályba ütközik?

Ha nem egy komplett profil, hanem csak egy kép?

2019. aug. 18. 22:01
 4/11 A kérdező kommentje:

Bár az első válaszoló alapján igen, az is szabálytalan.

Szóval megválaszoltam a saját kérdésem.

2019. aug. 18. 22:02
 5/11 A kérdező kommentje:

És ha privátban küldök képet felhasználónak?

Nem meztelen képet, hanem normált, nem is egész alakosat.

2019. aug. 18. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem privátozhatsz. Ha erre irányul a kérdésed, törlik mert nem nyilvános hogy mit akarsz, és nem derül ki azonnal a kérdés lényege.
2019. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Te semmiféle módon nem rendelkezhetsz màs fotójàval. Szóval sehova nem teheted fel nem küldheted el. Ha csak egy arckép akkor sem.
2019. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 18. 22:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyakori házirendje tiltja, hanem törvény. Olyan képet sem linkelhetsz be ide, nem teheted be privátba, amelyiket maga az illető tett közzé saját magáról. Mondjuk egy nyilvánosan megosztott fotó közösségi oldalon, vagy saját weboldalán. Hiába nyilvános azon a helye, akaratával ellentétes lehet máshol való közlése.

A gyakori saját szabályzata csak követi a törvényt.

2019. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy kérdés, visszajut e az illetőhöz. Ha én megtudnám, hogy priviben vagy nyilvánosan osztogat valaki rólam egy képet GYIK-n, mennék is feljelenteni, a sz. j. megsértése miatt.


Ezzel nem vagyok egyedül.

2019. aug. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!