Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van ennyi wannabe...

Miért van ennyi wannabe pszichológus ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Akármiről, akárkiről írok ki kérdést, rögtön kielemez vki, és megállapítja, hogy Balázska vagyok, frusztrált túlsúlyos nő vagyok, frusztrált alacsony férfi stb.


ergo nem találnak el semmit, valamiért mégis azt hiszik, hogy pszichológusprofesszorok, és ki kell elemezniük másikat.

komolyan nem tudod megérteni, hogy mitől van ez az utóbbi időben, elolvasnak valami Csernus-könyvet vagy más pszichológia/pszichiátria könyvet, és egyből szakértő hiszik magukat, vagy mi?


Nagyon furcsa.



2019. okt. 16. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Segíteni akarunk. Ha nem vagy kíváncsi az emberek véleményére, akkor ne ide írj ki kérdéseket, hanem menj el egy drága pszichiáterhez. De ha gondolod beszélhetsz róla.:)
2019. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1/1


Nem sikerült megértened, mire vonatkozik a kérdésem.


Pont arról beszélek, hogy pszichológiához nem értő emberek (önjelölt pszichomókusok) ott látnak mentális problémákat, ahol nincsenek, és kéretlen elemzésekkel, tanácsokkal látnak el embereket.

2019. okt. 16. 09:14
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésed és a ráerősítő kommented nem arról győzött meg, hogy az első válaszoló nem értett(e) meg (a problémád). Te nem érted, érzed, hogy baj van az értékrendeddel. Olyannal bajmolódsz, amin nem is csak egyszerűen túlteszi magát az ember, hanem nem is foglalkozik vele.

Ha olyan céllal tetted közzé a problémád, hogy kapsz együtt érző, akár ráerősítő válaszokat; lesz 1-2 olyan is. Csak, türelem. Bár, nem tudom, hogy tényleges segítség-e? (Nem igaz. Tudom, hogy nem. Én is azt tanácsolom, hogy kérd szakember segítségét.)

2019. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3/3


ugyanazt tudom neked is írni, mint az elsőnek, nem sikerült értelmezned a kérdést.

2019. okt. 16. 09:27
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Miért? van új kérdésed amit értelmezni kéne? A vastagbetűst rögvest megválaszoltad magadnak.
2019. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

"kéretlen elemzésekkel, tanácsokkal látnak el embereket"

Hibás csavar a gépezetedben!

Aki ide kérdést ír, bizony-bizony elemzést és tanácsot kér.

Ugyanúgy, ahogy te, aki azt kéri, mi elemezzünk - és azzal bizonyítsuk igazad.

2019. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért van ennyi zavart elméjű ember ezen az oldalon?
2019. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Pl azért Balázskáznak le, mert van, aki nem is információt szerezne, csak kedve szottyan veszekedni a másikkal és igazából írhatsz neki akármit, bele fog kötni, hat oldalas vitát generál és a végén tanácstalanul állsz ott, hogy tulajdonképpen mit is szeretett volna megtudni a kérdező. Ez jellemzi Balázskát, az ő kérdéseihez nem is érdemes hozzászólni, hozzászól ő saját magának egy másik (általa készített) fiókból, de sok felhasználót zavar ez az egész.


Hogy miért zavarja őket? Ugyanis a honlap kimondja, hogy csak akkor kérdezz, ha tényleg szeretnél valamit megtudni és tényleg a valós kérdést tegyél fel - ergo ne legyél egyszer egy 16 éves lány, máskor egy 42 éves férfi - Balázska ezzel mégis szembemegy ; ami nem is lenne gond, az ő dolga - de az, hogy ezt teszi, igazságtalabn azokkal szemben, akiknek meg letörlik a kérdéseit, válaszait - ha őket megbüntetik szabéálysértésért, Balázskát miért nem?


***


Túlsúlyos nő/férfi társai;


Ilyenekből is vannak páran és legtöbbször akkor jönnek elő ezek a "Wannabe pszichológusok" (én nem ezt a jellemzőt hazsnálnám rájuk), ugyanis ezen embereknek a kérdéseik nem is kérdések, hanem egy hőbőrgés kérdőjellel a végén.


Pl teszek fel egy kérdést; "Ha valakinek marad annyi energiája, hogy a villamoson 40 percen át rázza, már-már patogtassa a lábát, úg, hogy majdnem kiugrik az ülésből; MIÉRT NEM ADJA ÁT AZ ÜLŐHELYET, ANNAK, AKI FÁRADT?" - nem szeretnék megtudni semmit, csak hőbörgök.


Na a bombanős kérdező, a túlsúlyos és társaik is csak egy szituációt vagy egy embercsoportot szidalmazni járnak ide és a felhasználóük velük se tudnak mihez kezdeni.

2019. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egész oldal tele van frusztrált, öregedő butácska nővel (pl. Sunshinedoll), akik nem is tudnak és nem is akarnak válaszolni, egyszerűen csak kötekedni, okoskodni jönnek fel.

Épp most olvastam egy kérdést, ahol a kérdező a kifejtett, hogy nem szeret a KÖNYVET olvasni, erre nekiestek agresszív (feltehetően nem épp programozó) nők, akik még a kifejtést sem tudták értelmezni.

De nem láttam még olyan párkeresés témában íródott kérdést, ahol a nők értelmesen tudtak volna megnyilvánulni.

Szóval ide inkább a nők butább frusztráltabb rétege jár fel, az okoskodó titkárnők jobbára.

2023. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!