Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Sok mindent nem értek, de...

Sok mindent nem értek, de most egy dologra szeretnék rákérdezni. Vannak kérdezők, bármilyen kategóriában, feltesznek egy kérdést, kapnak segítő, értelmes választ, de arra nem méltatnak, hogy reagáljanak! Akkor miért kérdez egyáltalán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar veszekedni/beszélgetni csak a lényeg érdekli.


Én mindig leálok irogatni velük,az értelmesekel még privátban is.

2019. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Segítő, nem provokáló válaszok! Több helyen megfigyeltem
2019. okt. 22. 02:14
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Miért reagáljon?


1.


A honlap alapja, hogy, ha kérdésed van, itt válaszolnak, nem szívességet tesznek a felhasználók, csak ezt követik, ugyanúgy, ahogy a kérdező is megvàlaszol egy másik kérdést.


2.


A szabályzat kimondja, hogy, ha az egyik válaszról újabb kérdés jut eszedbe, ne kommentben, hanem újabb kérdésben tedd közzé.


***


Mást meg nem igen tudok elképzelni.


Esetleg, ha visszakérdeztek


1.


A kérdező érezheti támadásnak, kioktatásnak


2.


A honlap nem arra való,hogy csevegjetek, esetleg ezt próbálná követni, hogy nem cseveg.


---


őszintén nem értem, mi azzal a gond, ha kiírom pl., hogy hogy mondják angolul, hogy hétfő, beírja valaki, hogy Monday, 5 ember ad neki zöld kezet és ez ennyiben marad.

2019. okt. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ja igen egy dolog ki is maradt; hogy a GYIK nem úgy működik, mint egy fórum - ha aként használod, kapsz a modoktól értesítést, hogy ez nem fórum.


Alapból ki se lehetne nem konkrét vagy "mi a véleményetek?" vagy "meséljétek el, mikor történt veletek ilyen és hogyan" kérdést, de ez mellékes. Ha beírja kommentbe valaki, hogy a Lilla a kedvenc neve vagy iskola első napján bepisilt a gyerekek előtt vagy nem szokott adni pénzt a kéregetőknek, stb., ebből kiindulva, meg a fenti szemppontok alapján nem fognak külön csevegni a kérdezők.


Ráadásul ez nem barát, csevegőpartner, társkereső, ez is egy szempont. Általában, ha valaki priviben kezd el nekem elmélkedni, ott válaszol a kérdésemre, elolvasom, de nem válaszolok.

2019. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

"Miért reagáljon?"


Talán azért, mert ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol neki, ráadásul a válasz hasznos is, illik megköszönni. Ha pld. az utcán útbaigazítást kérsz valakitől megköszönöd, nem sétálsz el szó nélkül. Nem kell regényt írni, elég egy "köszönöm". Így azt sem tudja aki válaszolt, hogy a kérdező egyáltalán elolvasta-e a választ.

2019. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek az 5-ös válaszadóval, igen minimum egy köszönöm! Főleg, ha szó sincs kioktatásról, újabb kérdésről stb... fórum jellegről végképpen nem. A kérdésére kap egy segítő választ, egy köszönöm, és ennyi. Legalábbis a normális neveltetésben részesült embereknél ez így szokás
2019. okt. 22. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

„Akkor miért kérdez egyáltalán?” Azért, mert választ szeretne kapni. Ilyen egyszerű. Honnan tudod, hogy nem reagálnak? És ha értékelték a válasz(oka)t? Legközelebb talán már fizetést is fogsz kérni, mert méltóztattál válaszolni.

Számomra természetes, hogy nincsenek köszönetek; így van. Elvétve látok. A # 3-as válaszoló megokolásait helyénvalónak tartom, jó érvnek tartom a # 4-es válaszában olvasottakat is.

Nemrég láttam olyan kérdést, ahol elég hamar érkezett egy válasz, a kérdező rövidesen meg is köszönte. Aztán volt 4 válasz, amelyek tényszerűen, gyakorlati példákkal, jogszabályi helyekkel bizonyították, hogy az első válasz nagyon rossz, nem csak nem úgy van, hanem sose volt olyan, amit válaszolt. Nem is értették, honnan vette, amit írt. Na, ilyen értékes a köszönet.

Nagyon kevés kérdést tettem fel a GYK-n, és a legutóbbit is nagyon régen. A pontos szövegre nem emlékszem, de első alkalommal valamilyen udvariassági formulát írtam bele, és amiatt nem engedte a GYK megjelenni. Ez tényleg nem csevegős, udvariaskodós oldal. Ha hasznosnak tartja a kérdező a választ, módja van hasznosnak jelölni.

A saját válaszaim esetén nem is látom, hogy mit írtak utána. Minden használat után, kilépés előtt, törlöm őket a „Megvászoltjaid”-ból. Ha egyszer-egyszer el is marad, megteszem legközelebb. Eleve ott van a használati útmutatóban, hogy „Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!”. Megtettem, ezzel vége. Úgysem írnék új választ. Az értékelés meg nem érdekel. Akkor, minek nézegetném?

És, kedves kérdező! Két kommentet is írtál, de nem látom, hogy egyetlen választ is megköszöntél volna. Nekem nem hiányzik, csak hát erről írtál; bár teljesen feleslegesen. Ezután sem lesznek köszönömök. Vannak ilyen sikertelen „rendteremtők”, mint te. Például: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1014013.. . Hacsak nem te írtad ezeket is.

2019. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amit írtál, egy baromság, ennél többet nem kívánok reagálni
2019. okt. 22. 19:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Már bánom, hogy egyáltalán feltettem, utoljára fordult elő, hogy itt bármit megnézzek, köszönöm az ittlétet
2019. okt. 22. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

A 7. válaszolóval egyetértek, a zöld és piros kéz ezt a célt szolgálja; megköszönni vagy kifejezni nemtetszésünket.


Kérdező, nem is értem ezt a hiszti-kriszti műsorod, a kommentelő csak kifejtette a véleményét az egészről, ehhez joga van. Vagy úgy képzelted el, hogy kiírsz egy kérdésnek álcázott hőbörgést és majd több oldalon át dicsőítenek Téged, hogy mennyire igazad van és látva, hogy nem így lett, mert két ember nem ért veled egyet kiakadtál?


Ha nem szeretnéd használni a honlapot, nem kötelességed, ha mégis, várunk vissza.


A hetes kommentre adtam egy zöld kezet.

2019. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!