Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem lenne sokkal jobb, ha a...

Nem lenne sokkal jobb, ha a kérdéseknél csak a kérdés feltevője pontozhatna?

Figyelt kérdés
Egy-egy megosztóbb kérdésnél megy ezerrel a lepontozás, aztán már nem is a kérdésre mennek a válaszok hanem az megy, hogy ki kit meg hogy és miért pontozott le.
2019. nov. 9. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Aztán megy majd ezerrel a lepontozás, ha valaki nem a kérdező álláspontját erősiti...
2019. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gond, hogy érdekel a pontozás. Szard le és kész.
2019. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én a pontozást letojom. Nem érdekel. Csak azt kezdem unni, hogy minden második kérdésnél ezen megy a pofázás.
2019. nov. 9. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A troll kérdezők imádnák, lenne még egy eszköz amivel a normális válaszadókat lehet hergelni. Ugyanaz menne: feltesz egy megosztó kérdést, és mindenkit negatívan értékelne. A válaszadó nem tudja megvédeni magát, sem egymást, és a kommentekben menne az elégedetlenkedés.

Másrészt honnan tudná valaki, hogy ki adott jó választ, ha mások nem tudnák annak hasznosságát értékelni? Hiába használják sokan rosszul a funkciót, még mindig többet segít mintha nem lenne visszajelzésre lehetőség.

2019. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A reakciókat ez szerintem nem korlátozná, menne tovább ugyanúgy a szájkarate.


Viszont az előbb olvastam például egy kb. ilyen kezdetű kérdést: "Hát nem marhaság az, hogy..." A kérdező ilyenkor nyilvánvalóan csak olyan válaszokat akar olvasni, hogy persze, mekkora marhaság.


Ilyen esetekben a kérdező nyilván úgy gondolja, hogy övé az abszolút álláspont. Nem árt szembesülnie vele a többi felhasználó pontozása alapján, hogy ez nem így van. Különben megmarad az információs buborékjában.


Inkább reagáljunk normális vitatkozóként a nem normálisan vitatkozókra.


Ne hülyézzük le a másikat, ha nem ért velünk egyet, ne minősítgessük mindenféle jelzőkkel, ne jelezzünk feléje agressziót, ne küldjünk olyan választ, amiben semmilyen észérv nincs, csak fröcsögés. És ha valaki így tesz, arra szóljunk rá (de ne reagáljunk ugyanolyan hangnemben, mert attól még soha nem lett jobb a helyzet), ha meg normális, jelezzünk vissza, hogy de jó, hogy normális hangnemben nem értett egyet. Ezzel szerintem könnyebb egy igazi vitakultúrát elterjeszteni, mint letiltott funkciókkal.

2019. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!