Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy a 2010...

Miért van az, hogy a 2010 előtti válaszok segítőkészek és kedvesek, míg mostanra nagyon sok lett itt a troll és a bunkó válasz?

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

2010 előtt felnőttek használták az oldalt, amikor volt kérdésük.

Most jórészt tinik, és incelek, akik egymás után írják ki kérdésbe ugyanazt naponta ötször, és rengeteg lett a kamu kérdés.

Tudod, 2010 körül a kérdések is egész mások voltak.

2019. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

2010-ben vezették be a nagy trolltörvényt.

Ha nem akarod hogy letiltsanak a netről napi legalább 2 troll kérdést/választ ki kell írnod ide.

2019. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Miért pont 2010 előtt/után?

Amúgy láttam én már trollkérdést/választ 2010 előttről is.

2019. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
91%

Az egyik oka, hogy már egyre több ember számára elérhető az internet és az okos telefon. Már nagyon primitív embereknek is van okos telefonja internettel.

A másik, hogy változtak az emberek sajnos rossz irányba.

A harmadik meg a magyar mentalitás. Gyakran olvasok hasonókülföldi oldalakat esetleg kérdezek ott és ég és föld a különbség ahogy ott válaszolnak.

2019. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Mert mostanra már az emberek többsége rabszolga módban van és így vezeti le a feszültségét, frusztráltságát, létbizonytalanságát, sikertelenségét.


Sokan dolgoznak olyan helyen, amit utálnak és sokan tanulnak olyasmit, ami nem érdekli őket, de muszáj, mert meg kell élni, sok embernek már céljai sincsenek, sokan kiégtek, depresszióba, vagy devianciába estek és rengetegen maradtak egyedül, ők meg szimplán besavanyodtak és becsavarodtak.


És tényleg ma már még a legprimitívebb embernek is van netje, facebookja és bár helyesen sem tud írni, de azért bőszen kioktat másokat.


Én is észre vettem, hogy óriásit változott a világ itt is és szinte elvesznek a segítő, hasznos válaszok a sok troll lepontozása, egymás torkának esése és okoskodása között.


De a kérdés kiírók sem különbek, mert egy szimpla köszönöm sem futja részükről vagy eltűnnek a süllyesztőben és nem is gondolták komolyan, unatkozó tinik többségében, akik minden okos választ sértőnek vagy támadásnak vesznek, mert csak az a jó, ami a véleményükkel egyenesen arányos és az igazság már régen nem számít s nem is érdekel senkit sem.

2019. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5- ös valahogy én is ezt gondoltam csak nem tudtam ilyen jól összerakni :)
2019. nov. 14. 19:03
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
A telefonok egyre okosabbak, a felhasználók meg egyre primitívebbek lettek.
2019. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kekcsi ***** válasza:
95%
Régen minden jobb volt.
2019. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Éppem 2010 óta vagyok az oldalon. Az akkori kérdésekre - legalábbis a legtöbbre - normálisan lehetett válaszolni, mert normálisan voltak feltéve.

És a normális válaszokat nem pontozták le olyan mértékben és ebből szinte sportot űzve, ahogy ma teszik sokan.

A hangulat is jobb volt, nem gorombították le olyan mértékben, mint ma, ha valakinek nemtetsző válaszokat adtunk. Úgy érzem, vidámabban álltunk hozzá mindenhez. Persze ezen nem azokat a kérdéseket értem, amelyekben valami szomorú vagy súlyos problémáról esett szó.

De az egymás leszólása, a parasztozás/prolizás kevesebb volt, az értemetlen, szellemeskedni akaró hosszászólás is.

Talán az oldal közönsége változott.

Dehát ez van, ezt kell szeretni, még ha elég szomorú dolog is, hogy az empátia és az egymás megértése egyre inkább eltűnik a válaszokból.

Tisztelet a kivételnek.

2019. nov. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
9: Persze, hogy több a prolizás, mert több lett itt a proli is. Ez kérdéseken és azon színvonalán úgyszintén meglátszik.
2019. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!