Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy tűnt el az értékelés?

Hogy tűnt el az értékelés?

Figyelt kérdés

Adott egy tegnapi kérdés, két válasszal.

Az egyik válasz (amit nem értékeltem) 0 %-ban volt hasznos a kiírás szerint. A másik válasznál nem volt kiírva érték. Mikor ezt a másodikat lepontoztam, az első választól eltűnt az értékelés, most egyáltalán nincs %. (A másodiknál megjelent.)

Miért tűnt el?


2019. dec. 24. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Tekintettel arra, hogy a GYK nem ismerteti a válaszok értékelésével kapcsolatost működést, kíváncsiságból, a tiédhez hasonló pontos esetleírások, ilyenekre mások által írt tippek fel- és megjegyzésével, majd megfigyelésekkel próbáltam kideríteni ezt-azt.

Ez persze igen korlátos lehetőség, az eddig szerzett ismereteim alapján, csak egy esetben tudom magyarázni azt, amit tapasztaltál.


Alapvető ehhez egy 2018. októberi válasz; ami ugyan nem GYK használati útmutatóban, szabályzatban, stb. helyeken írt ismertető, de a szövege alapján GYK illetékestől származó tájékoztató: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m..


Azt jelenti, hogy előtted már értékelték a választ, és az értékeléseddel együtt, nektek: azt a választ értékelőknek, a válaszértékelési százalékaitok összege elérte, vagy meghaladta a 125%-ot. Így értékelésed alapján megjelent, hogy „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.”.


Arra, hogy erre egy másik válasznál eltűnt az, hogy „A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.”, eddig felderítéseim alapján csak egy magyarázatot tudok. Ehhez az ismertetés:

• A Használati útmutatóban és a toplistákban is megírják, hogy „Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra”.

Megfigyelésem szerint, ilyenkor nem csak a használók pontszámai frissülnek, hanem a százalékaik is: válaszadási százalék, válaszértékelési százalékaik.

• Megfigyelésem, hogy új használói értékelésre (zöld, kék, piros kézre kattintás, annak jelzésére, hogy számára a válasz hasznos, félig-meddig hasznos, vagy nem hasznos), önmagában, semmi sem történik. Ha már van a válasznál értékelés, az sem változik.

Egy régi, olyan kérdésnél, hogy különböző válaszainál miért más és más érték „A válaszíró Y%-ban hasznos válaszokat ad.” szövegben a százalék, valaki azt tippelte, hogy mindenütt annyi látszik, amennyi éppen akkor volt, mikor írta a választ, és ez csak akkor frissül, ha új választ írnak a kérdéshez. „Bejött”.

Aztán megfigyeltem, hogy új válasz megjelenésekor minden százalék frissül, a kérdésnél levő minden meglévő válasznál. Ha egy új válasz írója nem értékel – és más semmit sem tesz a kérdésnél épp akkortájt -, akkor is változhat akár több válasznál is, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak (mivel voltak ott, önmagukban semmilyen változást nem okozó értékelések, és nem volt utánuk olyan változás, ami újraszámolást okozott volna); sőt, ha időközben más érték lett, akkor az is módosul, hogy hány százalékban ad hasznos válaszokat.

Azt is megfigyeltem, hogy nem csak új válasz okoz adatfrissítést, hanem az is, ha egy válasznál, értékelésre, éppen megjelenik az, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak; ahogy a te értékelésednél is történt.

A két frissítés okozás abban tér el, hogy az új válasz (lehet, hogy új kérdezői komment is; mivel nagyon kevés kérdést írtam, nem volt alkalmam ilyet megfigyelni; ez még „bakancslistán” van) minden válasznál adatfrissítést okoz; ha több lapnyi van, akkor minden lapon; a megjelenő „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.” viszont csak azon a lapon, amelyiken megjelent. (Legfeljebb 1 lapnyi válasznál ez nem jelent különbséget.)


► Az előzőek alapján egy esetben tudom indokolni, amit leírtál.

Az egyik válasznál ott volt, hogy 0%-osnak értékelték. Ha az érték megjelenése óta, mikorra te értékeltél, már volt legalább egy éjjeli adatfeldolgozás, frissítés (ami csak a használói pontszámokat, válaszadási- és válaszértékelési százalékot érinti); előfordulhatott, hogy egy értékelőnek, vagy akár többnek is, úgy csökkent a válaszértékelési százaléka, hogy az értékelők válaszértékelési százalékainak összege nem érte el a 125%-ot. Ettől még a kérdés válaszainál értékváltozás nem történt volna, annál például akár örökre is maradhatott volna a 0%. De, te, egy másik válasz értékelésével, olyan változást okoztál, ami a vele egy lapon levő válaszoknál újraszámolást gerjesztett. A leírt esetben kiderült, hogy nincs meg a megjelenési feltétel, így eltűnt az értékelés.

Ha nem volt meg minden feltétel, amit itt írtam (időközben volt legalább egy éjjeli feldolgozás, a két válasznak egy lapon kellett lennie) akkor az eddigi tapasztalataim nem elegendőek magyarázat adására.◄

2019. dec. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hű. :)

Én se most kezdtem az ipart, amiket leírtál, nagyjából tudtam én is (talán pont a te korábbi hsz-aidból...), de a végső konklúziót így nem tudtam összerakni, hogy az értékelők százaléka leeshetett tegnap óta.

Köszönöm!

2019. dec. 24. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!