Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Növekedne az oldal (egyébként...

Növekedne az oldal (egyébként folyamatosan csökkenő) népszerűsége, ha végleg megszüntetnék ezt az elavult pontozósdit?

Figyelt kérdés

Ismerek jó pár régi embert akik azért hagyták el az oldalt, mert megunták már hogy a trollok és a hobbi lepontozók folyamatosan szétcseszték a válaszait.

Én is elértem arra a pontra, hogy már nem fogok többet itt segíteni a válaszaimmal, mert (rendszeresen) nincs értelme a lepontozók miatt segíteni.

Pedig 7 éve használom az oldalt.


Leginkább a számítástechnikában és otthon kategóriában szoktam válaszolni.

Ezekben a kategóriákban általában olyanok (laikusok) tesznek fel kérdést, akik nem nap mint nap látogatják az oldalt.

Sőt inkább csak egy-egy kérdés elejéig regisztrálnak be, hogy segítséget kapjanak. Utána valószínűleg többet nem fognak visszanézni, hogy válaszolgassanak.


Sokszor időt nem sajnálva hosszú, technikai adatokkal, linkekkel tűzdelt válaszokat szoktam adni, hogy minél egyszerűbben és érthetőbben segítsek a kérdezőnek.

Viszont mivel a kérdező teljesen laikus és nem ismeri az oldal eligénytelenedett troll felhasználóit, így nem tud különbséget tenni melyik válasz a hasznos.

Egyedül a pontozósdira tud hagyatkozni, legalábbis ezt tapasztalom.


Hogy egy példát is említsek az egyik kedvenc kategóriámból, a számítástechnikából:

Feltesz a kérdező egy hardverrel kapcsolatos kérdést, hogy pl. fejlesztésnek melyik processzor lenne a legideálisabb az adott konfigurációjába. Leírom neki a lehetőségeket, hogy melyek azok a CPU-k amit támogat az alaplapja. A biztonság kedvéért belinkelem a gyártó terméktámogatásával kapcsolatos adatokat is.

Le vagyok pontozva 0%-ra, jobb esetben csak 10-20%-ra.

Sok szabad időt töltök különböző számítástechnikai tesztek és adatok olvasgatásával, PC építéssel, érdekel a téma de csak hobbi szinten.

Így az évek alatt rengeteg tapasztalatra és technikai tudásra tettem szert.


Közben érkezik egy másik válasz is a kérdésre, valami írástudatlan 12 éves hülye gyerektől, aki beír valami bődületes baromságot.

Pl. beajánl egy AMD processzort kérdezőnek, hogy ez miJen jó mert a napközis haverjának is ilyet hozott a Jézuska.

De a kérdezőnek esélye sem lenne belerakni azt a CPU-t mivel ő egy intel kompatibilis alaplappal rendelkezik.

És ez a válasz van 80-90%-ra pontozva.

A laikusoknak: ez olyan mintha valaki megkérdezné hogy a Suzukijára milyen minőségi felnit ajánlanának, és válasznak beírnának valami kamion/traktor felnit, és ez lenne felpontozva.


Na most ezzel a legnagyobb probléma, hogy számtalanszor a kérdező figyelmen kívül hagyja a helyes válaszokat, mert azokat lepontozták a trollok.

Ehelyett a felpontozott kamu válaszra összpontosít, és azzal a válaszlóval kezd el kommunikálni. Pedig ha megnyitná a linkeket, vagy csak egy kicsit utána olvasna akkor maga is rájönne, hogy egy hülyének a tanácsára hagyatkozik.

De mivel fészbúkon szocializálódott társadalomban élünk, így a "lájknak" van jelentősége, nem a józan gondolkodásnak.

Pont ezért döntöttem én is úgy, hogy már nem fogok görcsölni és időt pazarolni másokra, mert egyszerűen nincs értelme segíteni ha úgyis a pontozó trollok győznek.


Végül: senki ne gondolja azt hogy ez egy hiszti akart lenni, biztos vannak még itt jó páran akik értik miről beszélek.

Éppen ezért gondolom, hogy csak jót tenne az oldalnak ha végleg eltörölnék ezt a pontozgatást. Az értelmesebbje nem fog időt pazarolni a segítségnyújtásra, ha úgy érzi egy nagy fekete lyukba beszél folyamatosan.

Így meg tényleg csak az alja fog itt maradni.


2020. jan. 11. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
miért érdekel, hogy hány %-on vagy?
2020. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves #1 olvasd el a kiegészítést, és megtudod.
2020. jan. 11. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudod ez a gyakori kérdések és nem a gyakori regények oldala.
2020. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem miért zavar a százalék. A kutyát nem érdekli. De adok egy tippet: úgyis név nélkül írsz, csinálj hetente egy új regisztrációt és nem lesz ideje lemenni a százalékodnak.
2020. jan. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Elképzelve, hogy nem lett volna válaszértékelés, miért veszed biztosra, hogy a példádbeli esetben a te válaszod fogadta volna el a kérdező?

Pontozni, mi, az oldal használói, nem tudunk. Feleletválasztással arra a kérdésre lehet választ adni, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. És a kiválasztható feleletek: „Hasznos” (számomra), „Félig-meddig hasznos” (számomra), „Nem hasznos (számomra). Ha olyan értékelte a válaszod, aki régóta tudta mindazt, amit te leírtál, linkeltél, akkor számára nem volt hasznos a válaszod; anékül is tudta mindazt. Nem azt lehet jelölni, hogy egy válasz a kérdező számára hasznos-e, nem is azt, hogy a válasz hasznos-e, hanem azt, hogy az értékelő számára hasznos-e? Akármin is szocializálódottakról van szó.

És ha sokan válaszolnának erre a kérdésedre igennel, akkor mi lenne? Egyetértés alakulna ki abban, aminek a megvalósítására se neked, se a veled egyetértőknek nincs lehetősége. Mivel sok „pontozás” változtatást, megszüntetést javasló kérdés van, tapasztalatból írom, hogy ha kapsz három támogató választ, az már soknak számít. Mi értelme egyetértő választ írni olyan témában, amire semmilyen hatása nincs az egyetértőnek? Nem változik tőle sem a Gy.k. működése, sem a használók értékelési gyakorlata. Már unalmasak ezek a panaszkodó, módosítást javasló, remélő, elváró, követelő álkédések. Ne csodálkozz, ha olyan válaszokat kapsz, amilyeneket kapsz.

Ha valóban szeretnéd az értékelést megszüntetni, akkor érveléseddel ahhoz kéne fordulnod, akinek erre módja van: az oldal üzemeltetőjéhez. A lap alján ott van a WebMinute Kft. link, rákattintva olvashatod, hogy a Gy.k.-nak és több más weboldalnak az üzemeltetői, fejlesztői, karbantartói, moderálói, hírdetési felülettel ellátói. Meg van adva a postai címük és elektronikus levélcímük is.

(Van ugyan pontozás a Gy.k.-n, de az ismertetőd alapján nem arra gondoltál. Például, ezért a kérdésedért, az éjszaka folyamán kaptál 3 pontot.)

2020. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
5: Nekem meg ezek a "Mit vársz attól, hogy ezt itt megkérdezed?"-kötözködések az unalmasak. Sokadjára kérdem, akkor minek van ez a kategória?
2020. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem ez a fő oka, hanem hogy sokan a nekik nem tetsző (egyébként nem feltétlenül szabályzatba ütköző) kérdéseket/válaszokat jelentik, és ha az aktuális moderátornak sem tetszik a kérdés/válasz, akkor általában törli is. Sok törölt írás után pedig előbb-utóbb kitiltják az embert.
2020. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Írja a honlap szabályzata. Gondolom ez alapján állnak hozzá a trollok, hogy a kicsi szívük mennyire bántja a válasz vagy mennyire nem tetszik a vélasz megfogalmazása.


Póbáld ki, hogy egy kérdésnél, ahol receptet kérnek, helyesen leírod a receptet, csak a tej helyett "tejci" szót írsz. Úgy lemész a nullára, mint a huzat.

2020. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idegesítő mert ha valakinrk nem tetszik az amit írsz akármilyen szépen óvatosan írsz le fog értékelni egyszer lementem 20 alá és mikor válaszoltam azt mondta a pali hogy nem bízik meg bennem mert hát 20 as vagyok most kellemes 77 en.
2020. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a pontokra is hajtasz:


- a válaszban "menj le" a kérdező szintjére (a kérdésből már látszik);

- rövid választ írjál, rövid magyarázattal, ha van alternatíva, azt inkább újabb válaszban írd.


Egy hosszú, bonyolult, esetleg nem is tördelt válasznak senki sem örül, esetleg el sem olvassa, csak lepontozza.

2020. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!