Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ez a honlap anonim? Akkor...

Ez a honlap anonim? Akkor miért van egyre több válasz aláírva?

Figyelt kérdés

"Mivel honlapunk anoním, olyan kérdést ne írj ki, aminek a név nélküliség miatt értelme nincs!"


Engem roppant mód zavar, hogy a kérdésekre adott válaszok egyre több helyen vannak aláírva. Ez nem fórum, nem cset, nem arról szól, hogy egyik-másik személy hogy aktivizálja magát, és milyen véleményt alakított ki.

Ez arról szól, hogy a kérdésre jön egy válasz, és senkit nem érdekel, hogy az x vagy y adta.

Az a műfaj tudástár, fórum vagy bármi más. EZ NEM AZ.

Ha a moderáció hagyja azt, hogy ez elfajuljon, az eredeti szerepköre elveszik az oldalnak.


Eddig csak egy-egy válasz volt aláírva, most pedig már egyre több, és egyre több és egyre több. Akár ki is írhatná az oldalmotor minden válaszhoz a válaszoló nickjét, nem? Ne már.


2008. nov. 19. 22:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%

lol

Hát én is alá szoktam irni NWO néven, pedig nem is a nickem, egyszerüen én ezt képviselem és általába mindenhova odairom...

Amugy ha téged ilyesmi zavar, az bajos... :P képzelem milenne ha olyan barátod lenne aki csoszogna, vagy kicsit élénkebb a hangja, leütnéd őket?? Nem nagyon tudlak megérteni...


NWO < xD

2008. nov. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem zavar roppant mód, miért is zavarna?

Ha a kérdésemre kapok egy hasznos választ annak örülök, és nem érdekel, hogy aláírják, vagy sem

A moderátoroknak pedig vannak ennél nagyobb problémái, hidd el.

Szép napot kívánok: -tomcsi- :-))))

2008. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudsz megérteni.

Ez az oldal anonim, és az a nagy előnye, hogy tényleg névtelen az egész. Nem egy fórumról van szó, nem egy csetről. Egyszerűen van egy ismertlentől származó kérdés, amelyre valakik válaszolnak. Nem célja az oldalnak az ismerkedés, alapesetben puszta tényszerzésre irányul. Kicsit aztán meg van higítva, aki akarja, annak lehet privátot írni, és onnan már személyessé tud válni a dolog.


Nekem szemet szúrt az, hogy volt egy személy, aki aláírta a választ, viszont ma már vagy harminc ilyen választ láttam. Sőt, nekem is volt már arra példa, hogy szignóztam a válaszom, megszokásból. De nem tudatosan.


Mégegyszer mondom, ez az oldal nem arról szól, hogy megtudjuk, hogy Józsika fajgyűlölő-e a válaszaiból ítélve, vagy milyen nézeteket képvisel, milyen válaszra "számíthatunk" tőle. Arról nem is beszélve, hogy bizony lehet, hogy elmegy a kérdező kedve, ha egy "ismerős nickkel" találkozik itt, mint aláírás... Mert pont ezzel szűnik meg az anonimitása.


Vagy maradjon meg az oldal eredeti funkciójában, vagy pedig váljék fórummá. Mint pl. a prog.hu. Ott is van sok kérdés, sok válasszal, sőt pontozni, értékelni is lehet a válaszokat, mindeki vállalva saját nevét, nickjét, vagy amit megad.


Nem kis ideje vagyok jelen az oldalon, toplistán első oldalas vagyok, rengeteg jó válaszom volt. Mégis tartom magam ahhoz, hogy nem írom alá, hogy ki miért meddig. Ha valaki akar, keressen meg privátban, és elmondom, hogy miért hiteles vagy nem hiteles a válaszom, elmondom, hogy ki vagyok. De ezt a lehetőséget hagyjuk meg a privát üzenetnek, ne az üzenetekből lehessen összerakni, hogy ki kicsoda.

2008. nov. 19. 22:30
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igazad van, egy szavadba sem lehet belekötni!!!

Csak azt nem értem, miért zavar Téged, hogy valaki aláírja a válaszát azzal, hogy: Jóskapista, vagy Palimihály, ebből Neked semmi információd nem származik a válaszoló kilétét illetően, innentől az oldal anonimitása sem sérül!

Előző válaszomat -tomcsi-ként szignóztam, holott Bélának hívnak, vagy Szigfrídnek, már nem is tudom!

Szerintem ez nem egy nagy probléma!

Szép napot kívánok -Lajos-

2008. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ne úgy értsd, hogy zavar, mintha egy légy repkedne a fejem felett és megőrülnék tőle.

Mindenkinek szíve joga azt írni a válaszában, amit akar, így akár szignózhatja is.

Sőt, megteheti azt is, amit te tettél, hogy egyszer toncsiként írta alá, aztán pedig Lajosként. Legközelebb akár Petranovaként vagy pici cutteként is alá írhatja... Elvégre csak be kell pötyögni. És ebből már bizony probléma lehet. Hiszen akár én is adhatok úgy választ, hogy azt írom, hogy Petranova vagy azt, hogy /pici cutte/ (most ez nem személyeskedés, csak ők ketten jutottak hiretelen eszembe), mert semmi nem gátol meg abban, hogy ezt megtegyem.

Sőt nem is bánthatnak azért, mert ezt tettem, hiszen ez az oldal anonim, így teljesen mindegy, hogy mit írok az aláírásomban. Pont ezért mondtam: vagy legyen szerezett formája a nickesedésnek (a motor jelenítse meg a regisztrált felhasználói nevet - ami jelszóhoz van kötve), vagy ez így egy idő után igencsak átcsaphat olyan irányba, mint fentebb vázoltam. Hiszen tettem fel egy kérdést - csak hogy példánál maradjunk - nem tetszett toncsi válasza rá, majd egy másik kérdésnél én válaszolok valami kegyetlenököröséget, és használom az ő nevét, hogy "beégessem". Nem véletlenül nem így működnek a fórumok.


Akár nem is lenne hülyeség "felvállalhatóvá" tenni a nevet. De azt nem ebben a formában, hogy márpedig most írjuk alá az üzenetet. Mert amire mi nem gondolunk, lehet, hogy más gondol. Pl. a más nevével való visszaélés...

2008. nov. 19. 23:02
 6/36 anonim ***** válasza:
65%

Pici cutte vagyok..:D

Hát én azért írom,h pici cutte,mert én szeretném azt,hogy tudják,hogy mi az amit én írtam..És még nem láttam olyan választ,aki pici cutte-t írt volna,és nem én lette volna.Én most 75%-ban adok hasznos válaszokat.Akik esetleg pici cutteként írnának,azoknak nem 75%-os a válaszuk,illetve úgysem egyenlően fog változni.És mivel,te azt,hogy pici cutte megjegyezted,elég sokan tudják(gondolom),mert ugye elolvassák akaratuk ellenére is,hogy pici cutte,és megnézik,hogy hány százalékban adok helyed választ,így felfog nekik tűnni,hogy ha valaki 20%-ban ad hasznos válaszokat pici cuttekéne(vagynemxD)

Szóval ha zavar akkor sajnállak,de ennyi erővel engem az zavar,hogy Te nem írod ki a neved.:)

És az első mondat amit bemásoltál arra vonatkozik(sztem),hogy hiába írod ki,hogy szép vagyok?Ha nem tudják ki vagy.Vagy,hogy szép a nevem?stb:D

/pici cutte/

2008. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Mármint,hogyfel fog tűnni ha valaki pici cutteként ír és 20%ban ad hasznos válaszokat.Amúgy meg a másik ok ami miatt leírom,hogy pici cutte,az az,hogy írok egy kérdésre választ.És valaki nem ért vele egyet,vagy egyet ért,akkor ne úgy írja,hogy 2.3.4.100. válaszoló...,hanem,hogy pici cutte.Akkor nem kell visszakeresnem,hogy na most kinek is szól?Hanem egyből tudom,hogy nekem.Mert engem meg az olyan idegesít,hogy 2.3.100000.válaszolónak üzenem,hogy..:)

/pici cutte/

2008. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

Én egyetértek veled, hogy zavar ez új betegség, hogy mostanában szinte mki elkezdett aláírogatni. sztem ez is a feltűnösködés egyik formája, hogy sokan akár álnickkel is, de nevet kívánnak adni az általuk baromi okosnak hitt válaszaikhoz. ez kellemetlen és irritáló.

de mint a birkák: petranova elkezdte, a többi meg követte..

2008. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Szóval ha zavar akkor sajnállak,de ennyi erővel engem az zavar,hogy Te nem írod ki a neved.:)"


Persze, itt nem azt mondtam, hogy mi zavar engem és mi zavar másokat. Azt mondtam, hogy ebben a formában igencsak visszaélésre adhat okot ez a módszer. Valamint hozzáteszem ismét, az általam idézett mondat első szavain van a lényeg: az oldal anonim. Lehet, hogy téged ez zavar, azonban ha az oldal profilja, szabálya az, hogy itt anonim a kérdező és anonim a válaszoló, akkor "illik" tiszteletben tartani ezt. Nekem sem tetszik, hogy a Dolce cipő vagy ruha százezres nagyságrend, mégsem emelhetek hangot ennek jogosan az üzletben...

2008. nov. 19. 23:54
 10/36 anonim ***** válasza:
64%

Jólvan.Téged ez zavar,engem az.Ettől függetlenül előfordulhat(majd),hogy éppen én adtam neked egy hasznos választ az egyik kérdésedre,te pedig nekem.És akkor nem zavart (volna),az a pici cutte,ugye?Gondolom mások is így vannak vele.És nem Petranovától vettem.Én kezdettől fogva aláírtam,így szoktam meg,és nem azért mert baromi okosnak tartom magam...

/pici cutte/

2008. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!