Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Öngyilkosságról szóló kérdést...

Öngyilkosságról szóló kérdést milyen alapon törölnek?

Figyelt kérdés

Az imént volt egy kérdés fájdalommentes módszerről. Gondoltam elbeszélgetek vele, ha ilyenen gondolkodik, és talán nem csinál hülyeséget. De már törölték addigra.

Ha most valaki ezért gyógyszerezi be magát pl., akkor nem lesz lelkiismeret-furdalása annak aki töröltette illetve aki törölte?



2020. febr. 21. 21:25
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%

Ez olyan témakör, amit nem engedhetnek, mert ugyan esetleg - de csak esetleg, nem valószínü -, valakit le tudsz beszélni, csak közben egy csomó más labilis valaki me kedvet kap rá, ötleteket szerez, hogy lehetne öngyilkos és utána megteszi.

Szóval ezért minden olyan kérdést törölniük kell, ami az öngyilkosság megvalósításáról szól.


Mellesleg ha valaki tényleg öngyilkos akar lenni, azt senki nem tudja lebeszélni, aki meg csak segítséget keresne, az nem itt teszi, hanem különbözö segítöszerveknél.

2020. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

És az is hozzá tartozik, hogy itt nagyon kevés az olyan ember, mint te...hogy segíteni akar...

Én is sokszor írtam és küldtem linket, ahol segítséget kaphat, aki éppen "elvan keseredve", de közben sok hozzászólás kritikán aluli volt, amit olvastam...sajnos sokkal több a rosszindulatú tanács, mint a segítőkész.

És inkább ne kapjon semmilyen tanácsot,mint 10 (akciós a kötél) mire egy segítőkész.

Bízom abban, hogy túllendül a fájdalmán, aki írta kérdést és nem csinál semmi "butaságot".

2020. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért hogy ne adjanak egymásnak hülye tippeket - egyszerűbb az oldal felelőssége is ha inkább csuklóból törli a kérdést. Nem pszichológusok, hanem moderátorok.
2020. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
79%
Ennek a törlése még érthető. Az viszont már nem, amikor arról tettem fel kérdést, hogy "Öltél-e már embert?", és törölték. Csak kíváncsi voltam, milyen érzés. ÉS nyilván nem pszichopaták válaszát vártam, hanem mondjuk rendőrökét, katonákét meg ilyenekét.
2020. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
4 ezt pont jó helyen kérdezed, mert igen.
2020. febr. 22. 22:29
 6/54 anonim ***** válasza:
76%
5: Hogy érted azt, hogy igen?
2020. febr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan, de nekem sikerült egy öngyilkost átsegíteni. Elém állt ki.
2020. febr. 23. 06:57
 8/54 anonim ***** válasza:
66%

A GYIK nem foglalkozik ezzel a témával és, amikor törlik a kérdést, akkor ez a szöveg fog megjelenni.


Figyi, lehet Te segítenél, de más meg ugyanúgy ráírhat privátban, hogy ötleteket adjon vagy leszervezzen vele egy csoportos öngyilkosságot.


Nekem egy ismerősöm mesélte, hogy volt kint egy kérdés, hogy mi lesz, ha valaki megesz egy tumort, amit kioperáltak valakiből (daganatos lesz e, megemészti vagy mi történik) és szerencsére törölték. Ez pl a gusztustalan kategória, amit nem biztos, hogy mindenki gyomra befogadna.


Vagy, a milyen érzés embert ölni; nem biztos, hogy minden felhasználó erős idegzetű hozzá.

2020. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

#4:

Szerinted a rendőrök meg a katonák annyira szívesen és büszkén beszélnek erről?

2020. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
9: Van köztük, akinek nem gond beszélni róla. Nem ennyire egysíkú a dolog.
2020. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!