Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi motiválja a trollokat,...

Mi motiválja a trollokat, akik direkt azért járnak ide, hogy másokat hergeljenek?

Figyelt kérdés
Tehát direkt beszólni másoknak, megtévesztő kamukérdéseket kiírni. Meg képesek 20 felhasználót regelni, és külön IP-címekről lepontozni egyvalaki több válaszát is. Ugyanígy privát üzenetekben zaklatni. De mi a mozgatórugójuk? Megfizeti ezért őket valaki? Vagy lehet az ember annyira lesüllyedve, hogy ez okozza neki az örömérzetet? Egyszerűen nem tudok a fejükbe látni.
2020. ápr. 6. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Kétféle motivációt lehet felhozni, de lényegében ugyanaz amit te is mondtál:

- nincs élete valakinek, magányos, unatkozik, sikertelen, nem tudja lekötni magát, de szüksége van valamilyen szociális interakcióra, viszont nem abban motivált hogy segítsen másokat, hanem hogy mások ellen dolgozzon, ezért provokál és vitát gerjeszt;

- vagy pedig van élete, karrierje, munkája, szociális kapcsolatai, viszont stresszes életet él, és egy ilyen felületen le tudja azt vezetni, ezért provokál és vitát gerjeszt, ami által kiadja magából a feszültséget.


Azok, akiket felsorolsz viszont nehezebben megfoghatók. Aki rögeszmésen csinálja, és hiába tiltják ki minden nap, akkor is visszaregisztrál és folytatja, ahhoz kétféle erős motiváció tippelhető meg: neki tényleg ez a munkája, és ezért fizetik (bértroll, a politikában bevett eszköznek számítanak), vagy pedig mentálisan sérült emberek. A valóságban is vannak ilyenek szép számmal, például a perlekedési mániások, akik bárkit bármiért feljelentenek. Az mozgatja őket, hogy ügyeket kreálnak és lázasan írogatják a beadványokat meg bejárnak a bíróságokra évtizedeken át, mert vélt igazukat kergetik.

2020. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Azt mondjuk durva lenne elképzelni, hogy egy ilyennek felesége és gyereke van.
2020. ápr. 6. 16:57
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Krónikus elmebetegség. Nem kell őket etetni.
2020. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Na de Luci, téged sem egyszer tiltottak már trollkodásért, mégsem mondanád magadra, hogy elmebeteg vagy. Ez csak egy időtöltés, szórakozás a trollok többségének.

Nem véletlen, hogy ezen az oldalon a nyári szünet meg iskolai szünetek a mélypontok, mikor a sok unatkozó gyerek nem tud mit kezdeni magával, és hülyeségeket írogat.

2020. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4: Akkor most extra mélyponton vagyunk határozatlan ideig.
2020. ápr. 6. 20:10
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Hergelni csak azt lehet, aki hergelhető. Napi szinten használom a Gy.k.-t, több kategóriában is olvasgatok, válaszolok, de nem tapasztalom, amiket felsoroltál. Semmi bosszankodni valót nem találok, de nem is keresek okot rá. Ha felhergelnének, akkor nem használnám az oldalt, nem lenne jó nekem az, ha bosszankodnék.


Nem találkozom kamukérdéssel. Olyan kérdésekre válaszolok, amikre tudok; nem gondolom, hogy valótlan kérdések lennének.


Honnan a csudából tudnám, hogy valakinek hány regisztrációja van, és hogy hogyan értékel? Ráadásul, nem mindegy nekem? Semmi sem függ attól, hogy hányan és hogyan értékelik a válaszaim.


És forrongani, tartósan foglalkozni olyannal, ami nem tetszik; bajmolódni annak kitalálásával, hogy valakik miért tesznek olyanokat, amiket feltételezek róluk? De ha úgy van is; láttam, annyi volt, vége.

Ha nem tetszik egy TV műsor, akkor nem bosszankodom, hanem nem nézem tovább. Így aztán nincs olyan gondom, hogy nekem nem tetsző műsorokat nézek; mert nem nézek. Itt, a Gy.k.-n is található sok kérdés, ahol szidnak műsorokat. Rossz lehet nekik, hogy muszáj nézniük, annak ellenére, hogy nagyon nincs tetszésükre.


Sajnállak. Van ismeretségi körömben is olyan, aki folyamatosan talál őt bosszantó dolgokat. Szerintem, ha éppen nem, akkor azon bosszankodik, hogy nincs min bosszankodnia.


Tiszta szívemből írom: egyáltalán nem akarlak bosszantani azzal, amit írtam, de komoly esélyt látok rá, hogy nem tetszik neked.

2020. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6: Sehol nem írtam, hogy bosszankodom. Én pont, hogy rögögök rajtuk. Ezért nem értem, mi motiválja őket, miért hiszik azt, hogy ezekkel a dolgokkal engem olyan hú de nagyon felhúznak.

Ami pedig a kamukérdezőket illeti, fel lehet ismerni a stílusukat. (pl. Balázska a munkaügyi kategóriában: Hőzöngő, ellenszenves stílus. Semmi válasz nem jó neki, csak kioktakt, meg kötekszik. Bekopizik a kommentjeibe a válaszból, amire reagál. Obelix: Személy-és vagyonőr képzésről, és a munkaügyi központról tesz fel lehetetlen hülye kérdéseket.)

2020. ápr. 7. 09:28
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha kizárod annak lehetőségét, hogy ezek jól felépített troll alteregók amik függetlenek a kiíró személyétől, akkor Obelix értelmi fogyatékos lehet (nem fogja fel a válaszokat, saját magát is butának, értetlennek írja le), Balázska (elvileg az alkesz troll volt Balázska (paranoid droid, srác a szomszédból, ezüst kuvasz neveken az utóbbi hónapokban) de végül ráragasztották a nevét) pedig szintén valamilyen beteg elme. Míg a bombanős idióta szimpla provokátor troll, a másik kettő lehet nem is trollkodásnak fogja fel az egészet, annyira mániákusan viselkednek. Az már messze túlmutat a napi szórakozáson, ha valakinek több száz kitiltott fiókja van, és mindig naprakészen tart 3-4-et amiből saját magának ír válaszokat a saját kérdései alá, hogy a kommentfolyamot fenntartsa. Plusz ott vannak még a széthasadt személyiségek, ahol valaki az egyik kérdésében tanár, a másikban irodai munkás, a harmadikban lázadó diák, a negyedikben felháborodott szülő, az ötödikben meg már edzőtermi dolgozó.
2020. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8: Az utolsó mondatodban leírt dolog is Balázskát jellemzi. Nekem amúgy már eszembe szokott jutni róla a Széttörve című film. :)
2020. ápr. 7. 09:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Én trollnak születtem, de fent említett kategóriákba nem férek bele.

Hogy vagytok ma reggel?

2020. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!